Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2014 rugpjūčio 3d. 10:57

Vasarotojai šokiruoti: Karklės paplūdimį nevaržomi dergia žirgai

Žirgai Karklės pakrantėje
Skaitytojo nuotr. / Žirgai Karklės pakrantėje
Karklės poilsiautojai pasipiktinę žirgus nuomojančių ūkininkų elgesiu. Jie ristūnus kaip niekur nieko vedžiojasi po pajūrį, leidžia klientams jais jodinėti, kur tik užsigeidžia. O gamtinius reikalaus žirgai atlieka tiesiog šalia gulinėjančių poilsiautojų ar į jūrą.

Savaitgalį pajūryje sugadino fotosesija su žirgais

Pasipiktinę poilsiautojai  15 min.lt papasakojo, kuo baigėsi jų šeštadienio vakaras pajūryje ties Karkle.

Karklėje poilsiaujantys žmonės piktinasi, kad  gamtinius reikalaus žirgai atlieka tiesiog šalia gulinėjančių poilsiautojų ar į jūrą.

„Gražią šeštadienio popietę, apie 17 val. Klaipėdos rajone, Karklės paplūdimyje, kuris tuo metu buvo pilnas poilsiaujančių šeimų, porų ir pavienių žmonių, iš kopų išdygo du žirgai, kuriuos lydėjo du vadeliotojai ir keturios merginos, kurios šventė mergvakarį.

Žinoma, fotosesija jūros fone ant žirgų – turbūt vienas įsimintiniausių ne tik savaitgalio, tačiau ir visos vasaros prisiminimų. Bet tai – tik gražioji pusė.

Žirgai įvedami į vandenį, ir vieną iš jų netikėtai prispiria reikalas. Arklys tuštinasi nesikuklindamas – tiesiai į vandenį. Kompanija nueina lyg niekur nieko“, – įspūdžiais dalinosi 15 min.lt skaitytojas.

Žirgų prižiūrėtojai buvo paprašyti surinkti tai, kas liko po žirgų apsilankymo pajūryje, tačiau į aplinkinių pastabas, anot poilsiautojų, nebuvo sureaguota.

Karklė – vienintelis žirgams atviras pajūrio ruožas

Karklės pakrantės ruožas – Pajūrio regioninio parko direkcijos valdos. Jų vadovas Darius Nicius nenustebo sužinojęs apie pajūryje vaikštinėjančius žirgus.

Karklės pajūris nėra įteisintas kaip oficialus paplūdimys, todėl ir gyvūnams šioje atkarpoje, kaip niekur kitur pajūryje, leidžiama vaikštinėti.

„Karklės pajūris nėra įteisintas kaip oficialus paplūdimys. Čia nebudi gelbėtojai,  negalioja ir griežtos pliažų elgesio taisyklės. Todėl ir gyvūnams šioje atkarpoje, kaip niekur kitur pajūryje, leidžiama vaikštinėti.

Esame sutarę, kad aplinkiniai ūkininkai prižiūrės į pakrantę atvestus savo žirgus ir visada išsineš tai, ką jų augintiniai padaro. Gali būti, kad kuris nors žirgų savininkas ir bandė išsisukti nuo šito  įsipareigojimo“, – pasakojo Pajūrio regioninio parko direktorius D.Nicius.

Planuoja apriboti žirgų judėjimą

Sulaukę poilsiautojų pastabų, gamtininkai planuoja apriboti žirgų lankymąsi Karklės pajūrio ruože. Dabar ristūnai gali vaikštinėti kur tik nori. Planuojama nustatyti porą vietų, kur žirgais būtų galima prieiti  iki jūros.

O jodinėti pakrante pajūrio regioninio parko atstovai linkę uždrausti. Taip jau padaryta Nemirsetoje. Ten – ne vienas žirgynas. Tačiau prieš kelerius metus jų augintiniams griežtai uždrausta jodinėti pakrante. Kitaip gresia baudos.

Jų gali sulaukti ir savaitgalį Karklės pakrantę apdergusių žirgų savininkai. Už saugomos teritorijos režimo pažeidimą gresia iki 500 litų bauda.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Metas rinktis

Auk, Lietuva

Esports namai

Kiekvienas gali

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min