Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

PVM lengvatos – ir religiniams lipdukams

Religiniai lipdukai.
Tado Vidmanto nuotr. / Religiniai lipdukai
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Premjerui Andriui Kubiliui pareiškus, jog ketinama palikti tris PVM lengvatas (knygoms, šildymo sąnaudoms ir vaistams), dvasininkai reikalauja sumažinti mokestį ir religinio turinio lipdukams.

Tokį dvasininkų kreipimąsi gavo premjeras A.Kubilius. Jame teigiama, jog sunkmečiu vis daugiau žmonių paramos ieško tikėjime, tačiau neturėdami daug lėšų jie renkasi pigiausią būdą remti Bažnyčią – lipdukus, kadangi rožančiai ir kryželiai kainuoja kelis kartus brangiau. Visgi lipdukai greičiau nusidėvi, todėl kolekciją tenka atnaujinti bent kartą per metus.

Dvasininkai pastebi, jog PVM lengvatos suteikimas religiniams lipdukams būtų naudingas dar ir dėl to, kad sumažėjus kainai ši prekė galėtų sėkmingiau konkuruoti su jaunimui patrauklesniais barbių ar mašinėlių lipdukais. Taip į religiją atsigręžtų daugiau jaunimo.

Neoficialiomis žiniomis, premjeras A.Kubilius pritaria tokiam siūlymui. Šį klausimą artimiausiu metu numatoma įtraukti į Vyriausybės darbotvarkę.

Primename, jog šią savaitę A.Kubilius kalbėdamas apie mokesčių mažinimą ir lengvatas užsiminė, kad greičiausiai išliks trys lengvatos: knygoms, šildymui ir vaistams. Šilumai ir karštam vandeniui 9 proc. PVM įsigaliojo 2009 metų rugsėjį (iki tol buvo 5 proc.) – jis bus taikomas iki 2010 metų rugpjūčio 31-osios. Toks pat lengvatinis PVM iki 2010-ųjų pabaigos galioja knygoms, o kompensuojamiesiems vaistams taikoma 5 proc. lengvata.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min