Dabar populiaru
Publikuota: 2010 balandžio 7d. 11:56

Bohemiečiai sezoną užbaigs su Ingeborga Dapkūnaite ant laužo

Ingeborga Dapkūnaitė
Bohemiečių nuotr. / Ingeborga Dapkūnaitė

Gegužės mėnesį Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras (LVSO) ir bohemiečiai sezono uždarymą pažymės dviem išskirtiniais renginiais, atspindinčiais abi veiklos sritis – koncertų ir operų. Pasak dirigento Gintaro Rinkevičiaus ir režisierės Dalios Ibelhauptaitės, tai yra dovana klausytojams, kurie padėjo išgyventi kūrybiškai intensyvų, tačiau finansiškai sudėtingą laikotarpį.

Gegužės 16-tąją Kongresų rūmuose įvyks koncertas „Bohemiečių svajonės“. Jo metu 100-tąjį spektaklį atšventę operos atlikėjai pristatys ryškiausias scenas iš pastatytų spektaklių ir atliks savo valandos dar laukiančius kūrinius. Gegužės 21 dieną LVSO XXI sezono uždarymui rengia įspūdingą oratoriją „Žana d’Ark ant laužo“ su Ingeborga Dapkūnaite, trumpam sugrįžtančia į Lietuvą.

„Šiemet pirmąkart darome dvigubą sezono pabaigą. Norime pasidžiaugti, kad išgyvenome labai sunkius kultūrai metus, kad nesustabdėme veiklos intensyvumo, nors dažnai iš nevilties sviro rankos, – sako LVSO meno vadovas ir vyriausiasis dirigentas Gintaras Rinkevičius. – Kartais atrodo, jog valdžia daro viską, kad kultūros renginiai visai išnyktų – nėra kultūros strategijos ir nėra jokių vilčių, kad artimiausiu metu sulauksime pasikeitimų. Nors surenkame sausakimšas sales, tačiau dėl išaugusių mokesčių negalime padengti išlaidų, mūsų veikla nuostolinga. Tokia situacija yra visiškai nenormali ir rodo, kad kažkas yra netvarkoje su mokesčių sistema.“

„Kas belieka šiais sunkiais laikais? Pasukti Svynio Todo keliu arba... svajoti apie geresnius laikus ir toliau dainuoti. Menas turi suteikti žmogui viltį ir dvasios laisvę, todėl mes negalime sustoti dabar. Keisdamiesi svajonėmis palaikysime vieni kitus, tik taip galėsime judėti pirmyn“, – sako Dalia Ibelhauptaitė.

Anot jos, „Bohemiečių svajonės“ – neeilinis koncertas. „Jame slapčiausios, negirdėtos, nematytos ir dar neįgyvendintos kūrybinės mintys, kurios laukia savo laiko, kurios turi šansų pražysti ateities spektakliuose. Teatralizuotame koncerte taip pat skambės įsimintiniausios ištraukos iš geriausių spektaklių, sukurtų per pastaruosius trejus metus“, – sako D. Ibelhauptaitė.

Koncerto metu režisierė žada daug netikėtumų. Scenoje pasirodys ir tie bohemiečiai, kurių žiūrovai paprastai nemato – žmonės, įvairiais darbais, parama ir idėjomis prisidedantys prie sambūrio gyvavimo. Vyks Juozo Statkevičiaus teatro kostiumų paroda. Greta populiarių kūrinių skambės mažai girdėta arba nepelnytai primiršta muzika, bus eksperimentuojama su elektronine muzika.

Dalyvaus visi bohemiečių solistai, tarp kurių Asmik Grigorian, Lauryna Bendžiūnaitė, Joana Gedmintaitė, Laimonas Pautienius, Dainius Stumbras, Rafailas Karpis, Edmundas Seilius, Jeronimas Milius ir kiti.

Antrajame LVSO sezono pabaigos koncerte klausytojų laukia oratorija „Žana d’Ark ant laužo“, kuri laikoma pačiu ryškiausiu šveicarų kompozitoriaus A. Honeggero kūriniu. 1935–1944 m. pagal Paulio Claudelio libretą sukurtas šedevras apibūdinamas kaip dramatinė oratorija, peržengianti šio žanro rėmus. Tai yra rimtosios operos (opera seria), dramos ir oratorijos mišinys, jame daug teatro elementų, vaidybos.

„Žana d'Ark“ mes atlikome prieš dvidešimt metų. Tada pagrindinį vaidmenį įkūnijo ką tik aktorines studijas baigusi Ingeborga Dapkūnaitė. Šis renginys surinko pilnus Sporto rūmus. Tikrai labai įdomus, gilus ir vertas dėmesio veikalas. Puiku, kad po tiek metų sulaukusi didelio pripažinimo visame pasaulyje Ingeborga vėl grįžta į Lietuvą atlikti Žanos d’Ark vaidmenį“, – sako G. Rinkevičius.

A. Honeggero muzikoje galima išgirsti ir gilių viduramžių – Grigališkosios giesmės – atgarsių, ir šiuolaikinių džiazo ritmų, choro partija kupina beprotiško siautulio, o orkestras trykšta rafinuota skambesio elegancija ir prabanga.

Oratoriją taip pat atliks aktorius Vladas Bagdonas (brolis Dominykas), dainininkai Asmik Grigorian, Sandra Janušaitė, Jovita Vaškevičiūtė, Rafailas Karpis ir Vladimiras Prudnikovas. Dainuos du chorai – Kauno valstybinis choras (vad. P. Bingelis) ir choras „Liepaitės“ (vad. A. Dambrauskas). Solistai atliks dainuojamąsias ir kalbamąsias partijas.

Abiejų koncertų bilietus platina Kongresų rūmai ir „Bilietai.lt“.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min