15min be reklamos
2011 04 29, 11:38

Raskite geriausią vietą dviračiui laikyti

Išsprendus vieną galvosūkį ir išsirinkus tinkamiausią dviratį, statistinį Lietuvos miesto gyventoją užklumpa kitas – kur saugiai laikyti savo naują transporto priemonę.
Dviratis namuose
Dviratis namuose

Džiaugiasi tie, kurie turi garažus ar sandėliukus su seifo lygio durimis (nes kitu atveju dviračiais džiaugiasi neilgai). Džiaugiasi ir turintys sudedamus dviračius – jie vietos daug neužima ir kambaryje.

Tie, kurie neturi tokių patogumų, bet turi balkonus, dviračius dažniausiai laiko ten. Nors tai irgi nėra saugiausia vieta – kalbama, kad vagys sugeba nukelti dviračius ir aukščiau, nei pirmojo aukšto balkonų. Be to, neįstiklintame balkone laikomas dviratis mirksta lietuje, šąla šaltyje. Žinoma, visada galima sumeistrauti apdangalą.

Dviračių entuziastai pirmiausia pabrėžia, kad dviratį laikyti laiptinėje, tegu ir prirakintą, yra nesaugu. Laiptinėje, skirtingai nei viešoje vietoje mieste, nėra tiek daug praeivių – vagiams čia ramiai darbuotis yra geros sąlygos.

Tad belieka kambarys ar prieškambaris, todėl, siekiant patogumo, sugalvojama įvairių, nebrangių laikiklių, kurie padėtų taupyti vietą ir patogiau laikyti dviračius.

keliais aukštais
Dviračiai - keliais aukštais.

Tarp paprasčiausių sprendimų – laikikliai, skirti dviratį kabinti ant sienos. Vieni naudojami prilaikyti ar pakabinti stačią, vertikaliai paverstą dviratį – ant prie sienos prisukto kablio užkabinamas dviračio priekinis arba galinis ratas.

Kiti yra panašūs į atlenkiamus „ragus“ nuo sienos, ant kurių galima pakabinti kelis dviračius. Yra ir tokių, kurie leidžia dviračius laikyti keliais aukštais – naudinga, kai važinėjasi visa šeima.

Kiek sudėtingesni – dviračiams iki lubų pakelti ir laikyti skirti laikikliai. Juose naudojama skridinių sistema, tad net vaikas lengvai pakels sunkų dviratį. Taip pakabinus dviratį po juo lieka pakankamai erdvės. Taip galima dviratį laikyti virš spintelės, stalo. Tik, žinoma, nereikėtų pamiršti jo nuvalyti ir nudžiovinti kaskart prieš pakabinant.

Tiesą sakant, griežtai apibrėžtų standartų ir rėmų nėra – internete gausu ir gatavų laikiklių, ir „pasidaryk pats“ tipo sprendimų. Tereikia įvesti interneto paieškos laukelyje angliškus žodžius „bicycle indoor rack“ arba „bicycle indoor storage“. Peržiūrėjus visus, galima nesunkiai išsirinkti tinkamiausią, o nagingesni, pameistrauti linkę entuziastai gali sugalvoti ir sau labiau tinkančią konstrukciją.
 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min