Dabar populiaru
Publikuota: 2009 balandžio 24d. 17:57

Dingęs Lietuvos žurnalistas atsirado

V.Milius Tbilisyje
V.Miliaus nuotr. / V.Milius Tbilisyje

Žurnalistas Vitoldas Milius, tęsiantis kelionę po buvusią Sovietų Sąjungą, parai buvo dingęs iš 15min.lt akiračio.

Ekspedicijos nuotraukos, video ir straipsniai

Praėjusią naktį nutrūko ir palydovinis ryšys su Vitoldo automobilyje įtaisytu palydoviniu siųstuvu. Taip sutapo, kad maždaug tuo metu žurnalistas atvažiavo į Azerbaidžano sostinę Baku ir atsiuntė 15min.lt paskutinę žinią.

Laimei, nežinia netruko amžinybę. Penktadienio vakarą Vitoldas paskambino į redakciją nuo Turkmėnijos krantų sėkmingai perplaukęs Kaspijos jūrą. Kol specialistai aiškinasi, kodėl nutrūko siųstuvo, esančio automobilyje, signalas, Vitoldas telefonu trumpai (nes trūkinėjo ryšys) spėjo papasakoti apie kelionę jūra.

Slogus įspūdis. „Jei man labai patiko Azerbaidžano sostinė Baku su švara ir modernia architektūra, tai plaukimas keltu per Kaspijos jūrą - kaip šaukštas deguto medaus statinėje. Buvau internete skaitęs, kad užsienio turistams tai primena košmarą. Pasakysiu dar daugiau: jei nekalbate rusiškai, geriau čia nosies nekiškite. Užtrukau beveik 5 val., kol, mokėdamas kyšius ir nuolat derėdamasis dėl kainos, patekau į keltą. Iš pradžių pareigūnai nuo manęs norėjo nuplėšti 300 dolerių, paskui 250. Galiausiai, kai užuodė asmeninę naudą, nusileido iki 200 dolerių.

Kiekviename žingsnyje čia reikia mokėti, nes nėra jokių oficialių kainoraščių, jokios informacijos. Turistai jiems visai nerūpi. Net valytojai reikia 5 dolerius duoti, kad gautum rankšluostį...

Žodžiu, jei ne mano bičiuliai, kuriuos aplankiau Baku, įspūdis apie šią šalį būtų labai slogus“,- sakė V.Milius telefonu. Kita vertus, priešaky jo laukia kitos ne mažiau „egzotiškos“ šalys. Todėl tai tikrai dar ne paskutiniai nuotykiai.

Koordinatės. Penktadienio vakarą keltas, kuriuo plaukė V.Milius, nebuvo įleistas į Turkmėnbašio uostą dėl nepalankių meteorologinių sąlygų (siautė nepalankūs vėjai šiai akvatorijai). Tikimasi, kad į Turkmėniją Vitoldas pateks šeštadienio rytą.

 

Ekspedicijos žemėlapis
Ekspedicijos žemėlapis

 

Temos: 1 Turkmėnija
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Mados infekcija

Eurovizija 2018

Sveikata

Euromaster

„Susitikime lauke“

Parašykite atsiliepimą apie 15min