Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

V.Miliaus išleistuvės ir spaudos konferencija (video)

V.Miliaus ekspedicija „Ex Soviet Union 2009“
„Scanpix“ nuotr. / V.Miliaus ekspedicija „Ex Soviet Union 2009“
Šaltinis: 15min
0
A A

Balandžio 15 d., trečiadienį, žurnalistas Vitoldas Milius išvyksta į ekspediciją po buvusios Sovietų Sąjungos sostines. Kelionės priešistorė

Visa informacija apie ekspediciją „Ex SU 2009“.

Išvykdamas Vitoldas surengė spaudos konferenciją. Susirinkę kolegos linkėjo Vitoldui gero kelio, o Valdas Vilūnas - Lietuvos žurnalistų autoklubo viceprezidentas - netgi lašinių įteikė bei kažkokio kliuksinčio skysčio.

VIDEO: 15min.lt - Spaudos konferencija su V.Miliumi.

Kelionės priešistorė

Lietuvos žurnalistų autoklubo narys, „Auto Bild Lietuva“ vyriausiasis redaktorius Vitoldas Milius ankstų balandžio 15 rytą su dabar jau egzotiškai atrodančiu 1989 metų laidos „Lada Samara“ (VAZ 21093) automobiliu pradės maratoninę kelionę labai neįprastu maršrutu – po visas buvusias Sovietų sąjungos šalis, būtinai užsukdamas į kiekvienos jų sostinę.

Kelionės maršrutas : Vilnius–Minskas–Kijevas–Kišiniovas–(tranzitas per Rumuniją–Bulgariją–Turkiją) –Tbilisis–Jerevanas–Baku–Ašchabadas–Taškentas–Dušanbė–Biškekas–Alma Ata–tranzitas (Astana–Samara–Toljatti)–Maskva–Sankt Peterburgas–Talinas–Ryga–Vilnius.

Šį maršrutą, kurį sudarys maždaug 15-17 tūkstančių kilometrų, keliautojas planuoja įveikti per 30–45 dienas, per dieną nuvažiuodamas nuo 500 iki 1000 kilometrų.

„Kelionės idėja gimė prieš porą metų, - ketvirtadienio vakarą ta proga surengtoje spaudos konferencijoje pasakojo V. Milius. - Iš pradžių kilo mintis lengvuoju automobiliu įveikti didelį atstumą (pvz., Lisabona–Vladivostokas ar kt.), tačiau vėliau, kai sužinojau, kad tai įvairiomis transporto priemonėmis yra padarę daugybė keliautojų, tokios minties teko atsisakyti. Vėliau kilo idėja aplankyti buvusių Sovietų Sąjungos respublikų, šiuo metu nepriklausomų savarankiškų valstybių, sostines.“

Pasak V. Miliaus, jokių politinių ar šiaip pasaulio gelbėjimo tikslų jis neturi. Yra tik didžiulis noras pamatyti maždaug prieš 20 metų sugriuvusios valstybės–milžinės buvusių narių gyvenimą, išsivystymo lygį, tradicijas.

Kelionės metu atskiras dėmesys bus skiriamas šalių automobilizacijai (kelių būklė, automobilių parkas, vairavimo kultūra, kelių patruliai ir t.t.).

Atvykęs į kiekvienos iš 15-os šalių sostinę specialiai šiai kelionei „Briedžio“ išleistą kelio knygą  miesto centriniame pašte Vitoldas paženklins simboliniu spaudu su konkrečia data.

V. Milius planuodamas šią neįprastą, egzotišką kelionę specialiai pasirinko ne modernesnį, greitesnį ir daugiau patogumų ilgoje kelionėje teikiantį vakarietišką, o tuos laikus menantį sovietinės gamybos automobilį.

Nors ilgai kelionei jau parengta jo „Lada Samara“ 20 metų senumo, prieš kiek laiko subyrėjo ir buvusi super valstybė, tačiau automobilio rida – tik 63 tūkstančiai kilometrų, o kaip teigia gamintojai, jis gali važiuoti 160 km/val. maksimaliu greičiu naudodamas vidutiniškai 7 litrus benzino 100 km. kelio.

Automobilis prieš šią maratoninę kelionę buvo kruopščiai parengtas, patikrinti visi jo pagrindiniai agregatai ir mazgai, todėl V. Milius tikisi, kad automobilis apkrovas atlaikys.

Navigacijos priemonės: kur veikia TOM TOM, kur ne – žemėlapis. Saugumo priemonės: palydovinis telefonas, GSM davikliai automobilyje.

Prieš leisdamasis į šią kelionę V. Milius surinko visas 10 reikalingų vizų.
 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min