TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

V.Milius: Baku krizės nėra (nuotraukos)

V.Miliaus balandžio 22 d. maršrutas
Altas IT transporto kontrolės sistema / V.Miliaus balandžio 22 d. maršrutas
Šaltinis: 15min
0
A A

Naktį iš trečiadienio į ketvirtadienį žurnalistas, „Autobild“ redaktorius Vitoldas Milius pasiekė Azerbaidžano sostinę Baku.

V.Miliaus ekspedicija „Ex SU 2009“

Pakeliui į Baku Vitoldas įveikė 60 km Armėnijos teritorijoje ir dar apie 500 km Azerbaidžane. Iš anksto buvo įspėtas, kad pasienyje turės nemalonumų dėl to, kad atvyksta iš Armėnijos pusės (giliai įsišaknijęs konfliktas dėl Kalnų Karabacho dar tęsiasi...). Taip ir nutiko. Pasienyje užtruko net 4 valandas. Iš dalies dėl to, kad gedo kompiuteriai, tačiau nemažai laiko praleido ir apklausose. Vos tik ginkluoti Ažerbaidžano armijos kareiviai pamatė Armėnijos vizą lietuvio pase, tuoj nusivedė pas vadovybę pasiaiškinti. Kodėl vyko į kaimyninę šalį, ką ten veikė ir pan. Kariai neatrodė labai draugiški... Be to, jaunoji karta jau nelabai kalba rusiškai, sunkiai bendrauja ir angliškai. Todėl greitai susitarti nebuvo lengva.

Laimei, tardymas baigėsi sėkmingai, pasieniečiai patikėjo gražia ekspedicijos idėja aplankyti 15 sostinių.

Kelias į Baku buvo neįtikėtinai blogas. Vietomis (ypač provincijoje) įmanoma važiuoti tik 30 km/val greičiu. Tačiau prieš pat sostinę akį ir automobilį džiugino puiki europietiškus standartus atitinkanti magistralė.

Naktį atvykęs į Baku paklausė taksisto, kur galėtų rasti artimiausią viešbutį. Miestas (gyventojų skaičiumi lenkiantis visą Lietuvą) dvelkia naujumu ir prabanga. Krizės ženklų nesimato. Statybos tęsiamos, apšviestas kiekvienas miesto kampelis.

Penktadienį, 3 val. nakties, Vitoldas keltu išplauks per Kaspijos jūrą į Turkmėniją. Dėl didelio vėjo dvi paras keltai neplaukė, tačiau dabar oro sąlygos taisosi.
 
 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Baku
Parašykite atsiliepimą apie 15min