Dabar populiaru
Publikuota: 2009 kovo 2d. 15:24

Filmas: Vabzdžių dresuotojas | The Bug Trainer

Filmas: Vabzdžių dresuotojas
Filmas: Vabzdžių dresuotojas

Filmo „Vabzdžių dresuotojas“ santrauka ir reklaminis filmukas.

Premjera: 2008 m. lapkričio 4 d.
Premjera Lietuvoje: 2009 m. vasario 20 d.
Trukmė: 0:53
Žanras: Dokumentinis
Režisierius: Linas Augutis, Donatas Ulvydas
Vaidina: Gediminas Girdvainis

Santrauka:

„Vabzdžių dresuotojas" – tai tarptautinis bendros kūrybos dokumentinis filmas apie Vladislavą Starevičių (Ladislas Starewitch) (1882–1965 m.) – lėlinės animacijos ir šiuolaikinės kinematografijos pradininką, vieną iš paslaptingiausių ir prieštaringiausių XX amžiaus kūrėjų. Jis dažnai vadinamas kino burtininku ir animacijos alchemiku, kurio kūrybos kelias 20 a. pradžioje prasidėjo Lietuvoje.  Rusijoje jis tapo įžymus, o jo kūryba suklestėjo Prancūzijoje, tačiau unikalūs animacijos metodai niekada nebuvo atskleisti. Kas jis?

Lietuva, Lenkija, Rusija, Prancūzija – visos šios šalys tvirtina, kad jis priklauso joms. Tačiau jis – tikras kosmopolitas, savo kūryba peržengęs geografines sienas ir laiko ribas.

Šis filmas – tai pastangos iššifruoti V.Starevičių, naudojantis jo paties kūrybinio mąstymo priemonėmis, pasitelkiant visus šiuolaikinės kino kalbos būdus, jungiant biografijos faktus, archyvinę medžiagą ir faktinę informaciją, surinktą iš ekspertų: kino istorikų, kritikų, animatorių ir jo gyvenimo istoriją papasakojant per animacinę lėlių meilės istoriją.

Reklaminis filmukas:

Būdamas 28-erių (1910-aisiais) V.Starevičius sukūrė filmuką apie elniaragių kovą dėl patelės, „Lucanus Cervus". Tai buvo pirmasis animacinis lėlinis filmas pasaulyje.

Filmas apie lėlininko Vladislavo Starevičio gyvenimą perteiktas per lėlių meilės istoriją. Šį unikalų kino darbą kūrė 4 režisieriai, bandantys perteikti paties V.Starevičiaus meninę mąstyseną. Lėlinė animacija, beletristikos elementai, archyvinė filmuota medžiaga ir daugybė vaizdo efektų – visa tai filme „Vabzdžių dresuotojas“.

 

Platintojas: UAB „Forum Cinemas“
Oficialus filmo puslapis: http://www.thebugtrainer.com

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min