Dabar populiaru
Publikuota: 2017 balandžio 12d. 06:33

Ieškote, kur pasivažinėti? 10 gražiausių dviračių maršrutų Vilniuje

Dviračių žygis skrydžiui per Atlantą atminti
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Vingiuojant sostinės dviračių takais...

Vasariškas pirmasis balandžio savaitgalis vienus nuginė prie ežerų, o kitus paskatino išsitraukti iš sandėliukų dviračius, mopedus, motociklus. Ilgėjant vakarams su visa šeima išsirengti į pasivažinėjimą dviračiu galite ne tik savaitgalį, tačiau bet kurį vakarą. Pakalbinę dviračių entuziastus, „Velo city“ atstovą Franką Wurft-Kulikauską ir tinklaraščio povilniu.popo.lt įkūrėją Liudą Basiulį, išsiaiškinome, kokie įspūdingiausi dviračių maršrutai vagoja Vilnių.

F.Wurft Kulikausko mums atsiųstame bendrovės „Susisiekimo paslaugos“ išleistame dviračių takų žemėlapyje dviračių takai driekiasi nuo daugelio miegamųjų Vilniaus rajonų (Pašilaičių, Santariškių, Lazdynų, Dvarčionių ir kt.) iki miesto centro. Tiesa, neretai jie pakeliui nutrūksta ir virsta punktyrine linija – tai reiškia, jog šioje vietoje teks minti šaligatviu arba gatve bendrame sraute. Vis tik pristatome įdomiausius maršrutus, kuriuose didžiąją dalį kelio jūsų netrikdys automobilių eismas.

PASIVAŽINĖJIMUI

1. Katedra – Žalieji ežerai. F.Wurft-Kulikausko teigimu, tai vienas iš retų ištisinių dviračių takų (na, beveik ištisinių), jo ilgis – 15 kilometrų. Šis maršrutas vingiuoja Neries krantine, ties Kalvarijų Kryžiaus keliu tenka pavažiuoti gatve, o vėliau dviračių takas tęsiasi palei Žaliųjų ežerų gatvę iki pat ežerų.

„Visa bėda, kad jei tik yra koks nors gražus maršrutas, kurioje nors atkarpoje trūksta dviračių takų. Šiuo atveju ir šiame maršrute trūksta gabaliuko nuo Trinapolio vienuolyno iki Verkių malūno“, – sakė F.Wurft-Kulikauskas.

Tuo metu L.Basiulis yra atradęs įdomų dviračių maršrutą Jėruzalės Kalvarijose. Jis rekomentuoja iš Antakalnio pervažiuoti Valakupių tiltą ir pasukti Verkių link. Čia palei pakrantę driekiasi dviračių takas. Privažiavus Verkių gatvę reikia sukti kairėn ir galite klaidžioti Kryžiaus keliais. L.Basiulis rekomenduoja numinti iki Verkių rūmų ir grįžti atgal, o jei dar turite jėgų, sukite link Baltupių į Jomanto (Jamanto) mišką-parką, esantį tarp Didlaukio, Kalvarijų, Ateities ir Baltupio gatvių.

2. Vingio parkas ir kelionė iki jo. Dviračių takai į Vingio parką veda iš Žvėryno rajono (per pėsčiųjų tiltą) ir Naujamiesčio (nuo Savanorių pr., Geležinio vilko gatvės). Iš senamiesčio į Vingio parką galima numinti M. K. Čiurlionio gatve. Beje, į Žvėryną iš Pilaitės ir Buivydiškių palei Pilaitės prospektą bei T. Narbuto gatvę taip pat veda dviračių takas.

Sporto biržos nuotr./Pūčkorių atodanga
Sporto biržos nuotr./Pūčkorių atodanga

3. Antakalnis, Pūčkorių atodanga. Šios vietovės tiks ir ekstremalams, kurie mėgsta pasivažinėti kalnais, miško keliukais. Nuo Senamiesčio reikėtų minti palei Vilnelę, išvažiuoti į S. Batoro gatvę, o ten įrengtas dviračių takas veda beveik iki pat Pūčkorių atodangos.

Dviračių mėgėjas L.Basiulis savo tinklaraštyje siūlo ir atvirkščią šio maršruto variantą: galite traukiniu nuvažiuoti iki Pavilnio ir šiek tiek pavažiavę Žemaja gatve, išvažiuoti į tą pačią S.Batoro gatvę, o toliau jau minti per Pavilnių regioninį parką, Belmontą link miesto centro.

Važiuojant šiuo maršrutu L.Basiulis rekomenduoja apžiūrėti Rokantiškių piliavietę ir apgriuvusį Naujosios Vilnios (Kučkuriškių) popieriaus fabriką.

4. Nemenčinės plentu iki Antavilio ežero, Tapelių šilo. Tai vienas iš maršrutų, kurį F.Wurft-Kulikauskas rekomenduoja dviračius išsinuomojusiems užsieniečiams. Vietovės gražios, tačiau vėlgi – tenka visą kelią minti palei Nemenčinės plentą, kur pro šalį švilpia automobiliai. Tai – šioks toks šio maršruto minusas.

5. Lazdynai – Pilaitė – Karoliniškės. Netikėta, jog gražių žalių vietų, upelių ir ežerėlių galima atrasti visai šalia Vilniaus aplinkkelio. Šį maršrutą atradęs Liudas Basiulis nuo aplinkkelio važiavo Gudelių ir K.Petrausko gatvėmis, tuomet leidosi iki Sudervės upelio. Vėliau jo maršrutas vingiuoja palei upelį, Pasienių malūno tvenkinį, Salotės ežerą ir Vilkeliškių piliakalnį. Tada pro Pilaitę jis apsukęs ratą, grįžta prie to paties aplinkkelio.

6. Miško pakraščio takas ir Pasakų parkas Karoliniškėse. Maršrutą atradęs Liudas Basiulis perspėja, jog po Karoliniškių draustinio slėnius ir kalvas labiau tinka važinėtis dviratininkams ekstremalams. Pats L.Basiulis sudarė kiek ramesnį maršrutą. Kelionę jis rekomenduoja pradėti nuo Žvėryno, sovietinių svečių namų. Tuomet iš Latvių ir Blindžių gatvių sankryžos minti aukštyn į kalvą miško keliuku. „Maždaug ties Šimulionio, Vaitkaus, Narbuto gatvių kampu pamiškėje sutiksite stendus – rodykles „Miško pakraščio takas“. Tuo miško pakraščio taku ir minkite. Pavažiavę apie puskilometrį kairėje pamatysite ilgą į nuokalnę besileidžiantį taką, juo taip pat galima atvažiuoti iš Žvėryno“, – savo tinklaraštyje rašo L.Basiulis.

Jis rekomenduoja važiuoti miško pakraščiu link televizijos bokšto iki „Karolinos“ viešbučio, o tada sukti į palei Sausio 13-osios gatvę einantį dviračių taką. Už televizijos bokšto kairiau vedantis miško takelis nuves jus iki Piliakalnio atodangos. Grįžti galite pro „Litexpo“ rūmus į Žvėryną arba pro Lazdynų tiltą į Vingio parką.

KELIONEI Į DARBĄ

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Konstitucijos prospektas
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Konstitucijos prospektas

7. Žirmūnai – Centras. Šis maršrutas labiausiai tinka važiuojantiems į darbą ir iš jo grįžtantiems atgal. F.Wurft-Kulikauskas svarsto, jog Žirmūnai apskritai yra dviračių mėgėjams palankus rajonas – čia įrengta dviračių parduotuvė, o kartu iš šio rajono arba Neries krantine, arba Ulonų bei Rinktinės gatvėmis galima patogiai pasiekti centrą, čia esančius biurų pastatus.

8. Šeškinė – Centras. Šį maršrutą F.Wurft-Kulikauskas atskleidė visiems, kuriems tenka iš šio rajono vykti į darbą. Dardėjimas Ukmergės gatve, kai panosėje burzgia susigrūdę automobiliai gali atimti pusę važiavimo dviračiu džiaugsmo. Todėl (ypač jei ne tragiškai skubate) verčiau rinktis maždaug nuo Sofijos Kovalevskajos mokyklos prasidedantį asfaltuotą keliuką žemyn, kuris veda pro žalią plotą link Karoliniškių kraštovaizdžio draustinio. Tokiu būdu galite daug ramiau (ir sveikiau) pasiekti darbą. Detalesnę keliuko vietą galite rasti „Susisiekimo paslaugų“ išleistame dviračių takų žemėlapyje.

9. Antakalnis – Centras. Kaip iš Saulėtekio ar Antakalnio pasiekti centrą Antakalnio gatve, žino visi. Tačiau jei turite laiko šiek tiek pavažiuoti zigzagais, galite rinktis daug žalesnį maršrutą. Jis driekiasi nuo Saulėtekio alėjos pro Pragiedrulių gatvę link Žolyno gatvės, nuo jos – dar žemyn link Šilo gatvės. Pro Antakalnio kapines pasieksite L.Sapiegos gatvę, o tada, priklausomai nuo poreikio, galėsite minti arba pro Šv. Petro ir Povilo bažnyčią M.K.Paco gatve link Senamiesčio, arba Saulės gatve link Vilkpėdės.

10. Ozas – Centras. Ozas artimiausiu metu taps kvartalu, kuriame bene geriausiai išplėtotas dviračių takų tinklas. Jau kitąmet atsirasti naujas 6,5 kilometrų ilgio dviračių takų maršrutas, kuris sujungs Ozą su miesto centru. Lygiagrečiai su Linkmenų gatve Konstitucijos prospekto link einantis dviračių maršrutas drieksis iki pat Upės gatvėje esančio dviračio tako. Taigi turėtų padaugėti miestiečių, kurie dviračiais skubės į darbą.

Dar viena atkarpa bus tiesiama į Ozo gatvės pusę, kur įsilies į jau eksploatuojamą dviračių taką ir leis nesunkiai pasiekti Kalvarijų gatvę. Nauja dviračių takų atkarpa taip pat drieksis pro kuriamą ežeringą poilsio oazę tarp Linkmenų, Ozo ir Geležinio Vilko gatvių.

Remiamas turinys

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Idėjos savaitgaliui

Išmanus kaimas

Festivalis „Galapagai”

Parašykite atsiliepimą apie 15min