Dabar populiaru
Publikuota: 2014 rugpjūčio 30d. 16:38

12 etiketo taisyklių, kurias derėtų prisiminti kito skrydžio metu

Skrydis DC-6 lėktuvu
15min.lt archyvo nuotr. / Skrydis

Neseniai „United Airlines“ skrydis buvo priverstinai nukreiptas tūpti, nes du keleiviai susipešė dėl prietaiso „Knee Defender“, neleidusio vienai keleivei atlošti sėdynės. Svetainė businessinsider.com pateikia 12 pagrindinių etiketo taisyklių, paremtų asmenine patirtimi bei ekspertų nuomonėmis, padėsiančių keliavimą lėktuvu paversti malonesniu.

1. Prisiminkite, kaip veikia apsauga

Mąstykite kelis žingsnius į priekį, kad oro uosto patikrą praeitumėte kuo sklandžiau. Prieš žengdami pro rentgeno spindulių įrenginį išsiimkite viską iš kišenių ir sudėkite į krepšį.

Kai manta pasirodys, greitai susirinkite daiktus ir pasitraukite atokiau, kad netrukdytumėte kitiems. Tada galite apsiauti batus, užsijuosti diržą.

2. Nepasiglemžkite vietos

Apmokestinamo bagažo eroje rankinis bagažas yra lyg premija. Jei turite du kelioninius krepšius, mažesnį laikykite prie kojų. Šiukštu savo daiktais neužkraukite kito keleivio vietos.

3. Būkite malonūs kelionės palydovams

Visi žmonės saugo savo erdvę, todėl būtų mandagu, jei prieš atsilošdamas apsidairytumėte aplink.

Prisiminkite, kad ne kelionės palydovai kuria taisykles apie išlankstomų stalų padėtį lėktuvui kylant ir leidžiantis, saugos diržus ir sugrįžimą į savo vietas per turbulenciją.

4. Jei norite atsilošti, darykite tai atsargiai

Teisė atsilošti sėdynę – viena dažniausiai diskutuojamų temų. Visi žmonės saugo savo erdvę, todėl būtų mandagu, jei prieš atsilošdamas apsidairytumėte aplink: galbūt verta įspėti už jūsų sėdintį keleivį, kad patrauktų gėrimą ar  pakoreguotų nešiojamo kompiuterio padėtį.

5. Prižiūrėkite savo vaikus

Tėvai, pasistenkite atidžiau prižiūrėti vaikus. Galbūt jūs išvargę, tačiau jie – jūsų atsakomybė.

Rekomendacija keleiviams, kuriuos erzina mažųjų keliautojų keliamas sąmyšis: pirmiausia pakalbėkite su tėvais, o nedrausminkite ir nebarkite vaikų. Lėktuvas – ne vieta auklėti ir taisyti nepažįstamo vaiko elgesį. Savo pastabomis tik dar labiau suerzinsite keleivį, kuris paprašius gražiuoju mieliau nustos spardyti jūsų sėdynę.

6. Jauskite saiką

Prisiminkite, kad  per daug stiprus odekolonas ar kvepalai irgi gali dirginti aplinkinių uoslės receptorius.

Išgerti keletą gėrimų tam, kad prastumtumėte laiką, patogu, tačiau kontroliuokite save. Neužmirškite, kad organizme susikaupusius skysčius teks pašalinti, ne kartą einant į tualetą. Jei sėdite ne prie praėjimo, kaskart teks pakelti kitus keleivius. Be to, alkoholis skleidžia ne tik nemalonų kvapą, bet ir susuka smegenis – galite imti elgtis neadekvačiai.

7. Atramų rankoms privilegija

2011 metais „The Wall Street“ žurnalas apklausė šešių žmonių ekspertų komandą, iš kurių penki sutiko, kad viduryje sėdinčiam keleiviui teisinga leisti naudotis abiem rankų atramomis.

Tik viena etiketo ekspertė Anne Post tam nepritarė: „Nėra jokių įgimtų laimėtojų rankų ilsinimo kovoje.“

8. Pagalvokite apie savo kvapą

Blogas kūno kvapas – tikra katastrofa. Jei įmanoma, išsimaudykite prieš keliaudami į oro uostą ir pasinaudokite dezodorantu. Tačiau prisiminkite, kad  per daug stiprus odekolonas ar kvepalai irgi gali dirginti aplinkinių uoslės receptorius. Jei į lėktuvą atsinešate maisto, pasirūpinkite, kad jis žadintų apetitą, o ne riestų nosį.

9. Neverskite žmonių kalbėtis

Jei jaučiate, kad turėsite nepamirštamą pokalbį, pirmyn. Lėktuve galite susipažinti su naujais bei įdomiais žmonėmis – kelionė oro linijomis pasirodys daug malonesnė. Tačiau, jei jūsų kėdės kaimynas akivaizdžiai nesidomi pašnekesiu, nebetęskite jo – daugybė žmonių skrydžio metu nori susikaupti, ką nors apgalvoti, todėl pirmenybę teikia tylai.

Jei jūsų kėdės kaimynas akivaizdžiai nesidomi pašnekesiu, nebetęskite jo – daugybė žmonių skrydžio metu nori susikaupti, ką nors apgalvoti, todėl pirmenybę teikia tylai.

Kita vertus, jei kas nors pradės su jumis kalbėtis, o jūs to nepageidausite, pokalbį nutraukite mandagiai arba savo poziciją išreikškite kūno kalba: atsiverskite knygą, lėtai įsikiškite ausines ar tiesiog užmikite.

10. Atsistokite tik tada, kai tai bus patogu ir kitiems

Dar prieš skrydį apsilankykite tualete, tačiau jei reikalas prispirs ir lėktuve, apsižvalgykite, ar skrydžio palydovas su staleliu nestovi ant praėjimo. Jei taip, palaukite, kol jis baigs aptarnauti klientus ir pasitrauks.  

Antra taisyklė: tualete neužtrukite per ilgai. Be to, nepalikite netvarkos.

11. Pagalvokite apie miegą

Patogiai įsitaisyti lėktuve gana sunku, todėl pravartu turėti kaklo pagalvę.

12. Būkite kantrūs

Nesiveržkite į perėjimą, jei ten nėra vietos, praleiskite kitus, kad galėtų išeiti. Įsitikinkite, kad pasiėmėte visus daiktus.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min