Dabar populiaru
Publikuota: 2012 spalio 22d. 10:07

3 000 Didžiosios Britanijos aukso puodų laimėtojų: kur jie išleido savo milijonus

Gillian ir Adrianas Bayfordai
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Miljonieriais tapę Gillian ir Adrianas Bayfordai

Skaičiuojama, kad Didžiojoje Britanijoje yra 3 000 loterijoje išlošusių milijonierių. Šalyje paviešinta Oksfordo ekonomikos ekspertų ką tik parengta studija, kurioje nagrinėjama, kur laimėtojai leido savo pinigus.

Prie pietų stalo ne vienas yra diskutavęs, ką veiktų, jei loterijoje laimėtų milijoną. Laimingiesiems tenka į šį klausimą atsakyti ne retoriškai, o iš tiesų pasukti galvas, kaip protingai išleisti pinigus. Tiesa, ne visi pasielgė apgalvotai, kai kurie pinigus išleido vėjais.

Anot dailymail.co.uk, nuo 1994 metų 3 000 Didžiosios Britanijos loterijos laimėtojų bendrai išlošė 8,5 milijardus svarų. 4,74 milijardai buvo išleisti, 3,74 mlrd. buvo investuoti arba saugomi juodai dienai. 

Anot studijos rengėjų, pasikeitė ne tik loterijos laimėtojų gyvenimas – piniginės dovanos šeimos nariams ir draugams šalyje subūrė dar 3 780 milijonierių. Artimiesiems padovanota 1,17 mlrd. svarų.

Jungtinėje Karalystėje paskelbtoje studijoje skelbiama, jog loterijų laimėtojai skyrė įspūdingas sumas naujiems automobiliams, namams įsigyti, kas trečias įsigijo prašmatnią sūkurinę vonią.

Ataskaitos autorius Andy Loganas teigė, kad „laimėjimas paplinta daug toliau ir plačiau nei tikėtasi“.

Laimingieji 463 milijonus svarų išleido 17 190 automobilių, populiariausi – „Audi“ ir „Range Rover“.

Studija rodo, kad dauguma daugiau kaip milijoną laimėjusių britų metė darbą, tiesa, beveik penktadalis, jį dirbo toliau. Apie trečdalis milijonierių ėmėsi savanoriškos veiklos.

Oksfordo ekonomikos ekspertų tyrimas rodo, kad 98 proc. visų išlaidų liko Jungtinėje Karalystėje. Ekspertai paskaičiavo, kad laimėtojai valstybės iždą papildė 500 milijonų svarų mokesčių.

Pirkiniai

Kas dešimtas aukso puodo laimėtojas įsigijo namelį ant ratų, vienas iš trijų įsigijo sūkurinę vonią, tačiau studijos rengėjus nustebino, kad net trečdalis laimėtojų atostogoms visgi nesirinko 5 žvaigždučių viešbučių. 70 proc. loterijos laimėtojų nesamdo namų tvarkytojos.

8 iš 10 laimėtojų pirko naują namą ir jam išleido 900 000 svarų. Skaičiuojama, kad nugalėtojai iš viso įsigijo 7 958 namus, vidutiniškai 2,7 namo kiekvienas. Jie taip pat sumokėjo 3 700 draugų ar šeimos narių paskolas.

Vienas iš septynių ėmėsi nuosavo verslo. Bendrai sudėjus milijonieriai sukūrė 3 195 darbo vietas.

Mergina šypsosi: „Būnant milijoniere iki šiol nenutiko nieko bloga -  myliu kiekvieną šio gyvenimo minutę“. 

Laimingieji 463 milijonus svarų išleido 17 190 automobilių, populiariausi – „Audi“ ir „Range Rover“.

Atostogoms išleista 21 mln. svarų, dažniausiai keliauta į JAV, šildytasi prie Karibų jūros, apsilankyta Dubajuje ir Kanaruose.

Dievina gyvenimą

Tarp 3 000 nugalėtojų – Sarah Cockings Morpeth, kai ji laimėjo 3 mln. svarų, jai buvo vos 21-eri. Dabar merginai 28 metai, ji metė socialinio darbo studijas, užsiima modeliavimu, yra susijusi su žiniasklaida. Mergina įsigijo penkių miegamųjų kambarių namą sau ir keturių miegamųjų – savo tėvams. Ji važinėja „Mini Cooper“ ir „Range Rover sport“. Mergina šypsosi: „Būnant milijoniere iki šiol nenutiko nieko bloga – myliu kiekvieną šio gyvenimo minutę“.

Dailymail.co.uk duomenimis, kai kurie loterijų laimėtojai pinigus tiesiog iššvaistė. 130 tūkstančių svarų laimėjusi Karen Flook juos išleido prašmatniems pirkiniams, garsaus ženklo drabužiams, o vėliau neturėjo pinigų susimokėti paskolą.

Anksčiau atliekų įmonėje eiliniu darbuotoju dirbęs Michaelis Caroollas laimėjo 9,7 mln. svarų ir visus juos iššvaistė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

01:10
01:09
03:07

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie 15min