Karštas vasaros pasiūlymas! Prenumerata visai vasarai tik - 1,49 Eur.
Išbandyti

6,3 mln pasaulio žiūrovų jau išvydo Vilniuje filmuotą „Karą ir taiką“

BBC kartu su amerikiečių kompanija „The Weinstein Company“ Vilniuje pernai nufilmavo šešių serijų televizijos filmą „Karas ir taika“, sukurtą pagal Levo Tolstojaus romaną. Šį sekmadienį BBC parodyta pirmoji serija sulaukė rekordinio žiūrovų skaičiaus.
Vilniuje filmuotas „Karas ir taika“
Vilniuje filmuotas „Karas ir taika“ / Sauliaus Žiūros nuotrauka

Tomo Harperio režisuotą filmą prie televizijos ekranų stebėjo 6,3 mln. žmonių. Jau pirmojoje „Karo ir taikos“ serijoje buvo galima išvysti Gedimino pilį, Vilniaus universitetą  ir Trakų Vokės dvarą.

Šešių serijų televizijos filme „Karas ir taika“ pagal Levo Tolstojaus romaną vaidina pasaulio kino žvaigždės Paul Dano, Lili James, James Norton ir kiti. Vienas šio filmo prodiuserių – Harvey Weinsteinas, dirbęs prie garsiausių Quentino Tarantino filmų, tokių kaip „Pasiutę šunys“ ir „Bulvarinis skaitalas“.

Filme suvaidino ir daug lietuvių aktorių.Filme suvaidino ir daug lietuvių aktorių – Paulius Ignatavičius, Valerijus Jevsejevas, Irmantas Bačelis, Vesta Grabšaitė ir kiti. Iš viso filmavimų Lietuvoje metu buvo sukurta 401 darbo vieta – filmavimo aikštelėje darbavosi lietuvių aktoriai, prodiuseriai, operatoriai, apšvietėjai, masinių scenų aktoriai ir kt. Šiam filmui skirta sąmata vien Lietuvoje siekia 7 milijonus eurų.

„Vilniaus kino biuro“ direktorė Jūratė Pazikaitė didžiuojasi, kad šiam projektui buvo pasirinktas būtent Vilniaus miestas: „Tai įrodo, kad esame pajėgūs įgyvendinti tokio lygio projektus ir pritraukti užsienio investicijų. Visa Lietuvos kino industrija yra sutelkta Vilniaus mieste. Kino kūrėjai pritraukia tokias užsienio investicijas, kurios be jų į Lietuvą nepatektų. Europos miestai konkuruoja tarpusavyje dėl kino projektų ir labai džiugu, kad šioje kovoje Vilnius aplenkė kitas šalis“. 

Pasak „Vilniaus kino biuro“ direktorės, Lietuvos kino gamybos kompanijos ir prodiuseriai atlieka milžinišką darbą, pritraukdami užsienio kino projektus ir taip sukuria darbo vietas, ugdydami profesionalius kino specialistus, moka mokesčius ir garsina Vilniaus vardą pasaulyje.

„Vilnius buvo puikus pasirinkimas dėl nuostabių filmavimams tinkamų vietų, dėl profesionalų komandos. Esame dėkingi Vilniaus kino biurui ir miesto valdžiai už pagalbą. Viskas veikia puikiai ir esame labai laimingi dirbdami čia“, –  filmavimų metu sakė viena iš BBC prodiuserių Julia Stannard.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Geriausia investicija – rūpinimasis savo sveikata
Reklama
Leiskite sau pasijusti geriau
Reklama
„Huawei Watch Fit 3“ – laikrodis, skatinantis pozityvius sveikatos įpročius
Reklama
Pekla ar gyvybės pradžia? Atskleidė, kaip kiekvienas grožio entuziastas gali prisidėti prie pelkių išsaugojimo
Užsisakykite
15min naujienlaiškius