TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

87 procentai moksleivių tiki – sveikai gyventi yra smagu

Mokykloje
Sauliaus Žiūros/BFL nuotr. / Moksleiviai
Šaltinis: 15min
0
A A

Beveik 90 procentų moksleivių, dalyvavę apklausoje, teigia, kad sveikai gyventi yra smagu. Tai rodo gegužės pradžioje atlikta apklausa. Pasak apklausą iniciavusio projekto „Sveikatiada“ vadovės Kristinos Tylaitės, apklausos rezultatai patvirtina, kad mokytojai, mokyklų vadovai ir mokyklų savivalda turi nuolat ieškoti galimybių kūrybiškai propaguoti moksleiviams fizinį aktyvumą skatinančias iniciatyvas, teigiama išplatintame pranešime spaudai.

Apklausoje dalyvavo 384 šeštų – septintų klasių moksleiviai, ji atlikta po 38–ose Vilniaus ir Kauno apskričių mokyklose vykusio projekto „Sveikatiada“ renginio „Judam muzikos ritmu“, skirto Tarptautinei šokio dienai paminėti.

Apklausa atskleidė, jog daugelis moksleivių supranta fizinio aktyvumo naudą, todėl į klausimą „Kaip manote, ar naudinga pajudėti per pertraukas, kad galėtumėte efektyviai dirbti pamokų metu?“ daugiau nei pusė – 67,4 proc. – atsakė teigiamai. Į užduotą klausimą „Ar sutinkate, kad „šokti“ gali būti lygu „pasportuoti“?, net 85,7 proc. apklausoje dalyvavusių moksleivių atsakė teigiamai.

„Apklausa patvirtino, kad sveikos gyvensenos idėjos patraukia vaikus tuomet, kai tai pateikiama patrauklia forma.“, – sako K. Tylaitė.

Moksleiviams uždavus klausimą „Ar noriai dalyvavote mokyklos organizuojamame šokių dienos renginyje?“, trys ketvirtadaliai – 76,3 proc. – moksleivių atsakė „taip“. O pateikus klausimą „Ar norėtumėte, kad tokie renginiai, kaip „Šokių diena mokykloje“ būtų kartojami ateityje?“, gautas iškalbingas rezultatas: daugiau nei 9 iš 10 respondentų – 91,1 proc. – patvirtino norintys dalyvauti tokio pobūdžio renginiuose ir kitą kartą.

Projekto „Sveikatiada“ vadovės nuomone, tokio pobūdžio iniciatyvos, kaip šokių dienos renginys, pasiteisina, nes leidžia pasireikšti moksleivių kūrybiškumui, realizuoti savo idėjas, įtraukti į renginį visą mokyklos bendruomenę. Todėl mokyklų vadovams būtina pasvarstyti, ką galima kartu su mokiniais sugalvoti, kad per pertraukas mokiniai būtų fiziškai aktyvesni.

Po šokio dienos 87,2 proc. apklaustųjų moksleivių teigiamai atsakė į klausimą „Ar sutinkate, kad sveikai gyventi gali būti smagu?“ Tai patvirtina, kad moksleiviai sveiką gyvenseną sieja su smagia veikla.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Sveikata

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie 15min