TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Akcija „Išlaisvinkime miškus nuo šiukšlių“ prasidėjo

Panemunės šilas
Šarūno Bulotos / 15min nuotr. / Panemunės šilas
Šaltinis: 15min
0
A A

Balandis vadinamas švaros mėnesiu, kuomet daugelis tvarkosi savo aplinką: sodus, daržus, parkus, mokyklų teritorijas, daugiabučių kiemus ir t.t. Kadangi įprastai tvarkymo akcijos apsiriboja savo aplinkinės teritorijos tvarkymu, o atokesnės vietos taip ir lieka nesutvarkytos, žurnalo „Ozonas“ komanda kartu su Lietuvos valstybinėmis miškų urėdijomis kviečia visus Lietuvos gyventojus „pažvelgti plačiau“ į savo gyvenamąją aplinką, kuri yra ne tik namai ir butai, mokyklos ar ofisai, bet ir pakelės, parkai, pakrantės ir miškai!

Pirmą kartą Lietuvoje vykstanti visuotinė miškų tvarkymo akcija „Išlaisvinkime miškus nuo šiukšlių“ taps dar vienu tradiciniu pavasariniu tvarkymo renginiu, praplėsiančiu ir papildysiančiu kitas vykdomas švaros akcijas. Akcijoje, organizuotoje bendradarbiaujant su Lietuvos miškų urėdijomis, šiais metais iš 42 urėdijų dalyvauja 24-ios, taigi, akcija startuoja apimdama daugiau nei pusę Lietuvos.

Šiukšlių rinkimo darbai vyks Alytaus, Biržų, Ignalinos, Jurbarko, Kaišiadorių, Kauno, Kazlų Rūdos,  Kretingos, Kupiškio, Kuršėnų, Šiaulių, Marijampolės, Panavėžio, Prienų, Radviliškio, Raseinių, Rokiškio, Šakių, Šalčininkų, Švenčionėlių, Trakų rajono, Ukmergės, Lazdijų ir Vilniaus  miškuose.

Šiais metais pagrindiniai akcijos dalyviai ir miškų vaduotojai nuo šiukšlių – mokiniai ir mokytojai! Visoje Lietuvoje balandžio 16-20 dienomis miškus tvarkys daugiau nei 2500 užsiregistravusių jaunųjų miško draugų.

Pasak akcijos organizatorių atstovės Giedrės Kisielės, VšĮ „Kultūros idėjų institutas“ darbuotojos,  jau ne vienus metus Lietuvoje kasmet vyksta visuotinės tvarkymo ir šiukšlių rinkimo akcijos, bet, deja, tokių iniciatyvų poreikis nė kiek nemažėja. Kažin ar rastume Lietuvoje mišką, kuriame nebūtų statybinių medžiagų, buitinių ir automobilių atliekų, stovyklautojų paliekamų šiukšlių. Nors pagrindinis akcijos tikslas yra surinkti ir išvežti kuo daugiau šiukšlių iš miškų, tačiau tikimasi, kad jų akcijos dalyviai ras kuo mažiau.

Akcijos organizatoriai nenori apsiriboti vienkartiniu tvarkymu, todėl kitas jų žingsnis – ženklų „Nešiukšlink“ įrengimas populiariausiuose įvažiavimuose ir stovyklaviečių prieigose. Ženklai bus įrengti talkininkaujant pagrindiniam „Ozono“ socialiniam partneriui, nevyriausybinei organizacijai „Rūpi“, kuri šiai dienai yra jau įrengusi 300 tokių ženklų.

Akcijos metu vyksta 2 konkursai: „Originaliausias akcijos šūkis“ ir „Įspūdingiausia nuotrauka prieš ir po darbo“. Visi šūkiai ir nuotraukos bus talpinami internete (http://www.ekologija.lt/konkursas), taigi norinteiji galės tokiu būdu pamatyti, kaip sekėsi akcijos dalyviams.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie 15min