Dabar populiaru
Publikuota: 2018 rugpjūčio 20d. 22:00

Ant adatų graviruojantis menininkas: dirbu tarp širdies dūžių, kai esu visiškai sustingęs

Menininkas Grahamas Shortas
Stop kadras / Menininkas Grahamas Shortas

„Lengviau kupranugariui pralysti pro adatos skylutę nei turčiui patekti į Dangaus karalystę.“ Šiuos Naujojo Testamento žodžius ant aukso kruopelės išraižęs ir į adatos skilutę įmontavęs 72-ejų menininkas Grahamas Shortas rodo, kad sunku dar nereiškia neįmanoma.

Jis – bene vienintelis menininkas pasaulyje, graviruojantis ant adatų galvučių ir skustuvų ašmenų.

Dešimtmečius maldą „Tėve mūsų“ raižęs ant dviejų milimetrų aukso dulkės G.Shortas išsitreniravo taip, kad dabar pas jį plūsta klientai iš viso pasaulio. Druskos kasyklų oligarchui iš Sibiro G.Shortas išraižė žodį „Meilė“ ant druskos kruopelės, kuri vėliau kaip Valentino dienos dovana pritvirtinta ant žmonos blakstienos.

Škotų verslininkui į adatos skylutę įmontavo aukso dulkę su karalienės Elizabeth II atvaizdu. Šiaurės Anglijos galerijai ant skustuvo ašmenų išraižė „nieko nėra neįmanoma“.

„Siekiu nustebinti žmones savo gebėjimais, todėl bandau graviruoti ant tokių daiktų, kurie padėtų suvokti mano darbų miniatiūriškumą. Esu graviravęs ant adatų galvučių, palei skustuvo ašmenis. Išlanksčiau sąvaržėlę, rašiau ant jos galo“, – sako menininkas.

G.Shortas dirba tik naktimis, kad joks sunkvežimis nesudrebintų langų. Į akių vokus, kad nevirpėtų, leidžiasi raumenis atpalaiduojančių preparatų. Kasdien nuplaukia po dešimt kilometrų, kad širdis mokėtų ilsėtis plakdama rečiau. Dirbdamas vartoja širdies plakimą retinančius vaistus.

„Kai dirbu, sugebu pasiekti vos 20 širdies dūžių per minutę. Tada stengiuosi dirbti tarp dūžių, kai esu visiškai sustingęs“, – pasakoja G.Shortas.

Lrt.lt
Temos: 2 Menas Adata

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Ekspertai pataria

Liaudies alus

Gera savijauta – tavo pasirinkimas

Parašykite atsiliepimą apie 15min