Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Ant automobilių langų – iš dulkių kilęs menas

car-5_1460716i
A.Einsteino portretas iš nešvarumų ant lango.
Šaltinis: 15min
0
A A

Kai amerikiečio, Teksaso valstijoje gyvenančio Scotto Wade'o automobilio langai susitepa, niekas ant jų jam su pirštu nevežioja „nuplauk mane“. Ant automobilio susikaupusį purvą ir dulkes vyras paverčia įmantriais meno kūriniais.

50-mečiui nešvarus automobilis – geriausia drobė jo neįprastiems paveikslams. S.Wade‘as ant automobilių langų jau yra sukūręs daugybę neįtikėtinai sudėtingų ir smagių kūrinių. Jis yra nešvarius langus papuošęs ir Leonardo Da Vinci Mona Liza ir Alberto Einsteino portretu.

Amerikietis ant galinio automobilio lango yra „nupiešęs“ ir dinamišką futbolininko Ronaldinho portretą. Dauguma savo darbų menininkas sukuria ant savo ir savo žmonos automobilių galinių langų. „Tapydamas“ S.Wade‘as naudojasi skirtingais teptukais, šepetėliais ir pirštais.

„Kur beeitume, aš ir žmona sulaukiame prie savo automobilių būrio smalsuolių, kurie visuomet nori nusifotografuoti prie lango ir paklausti keleto klausimų. Kartą mano žmona sustojo sankryžoje degant raudonam šviesoforo signalui, o už jos sustoję žmonės išlėkė iš automobilio, kad bent telefonais spėtų įamžinti piešinį“, – Telegraph.co.uk pasakojo vyras. Anot jo, sykį vienas vaikinas net užtvėrė jam kelią, kai mėgino išvažiuoti iš automobilių aikštelės. „Jis atsiprašė ir paprašė palaukti, kol jo duktė nubėgs į parduotuvę nusipirkti vienkartinį fotoaparatą“, – sakė S.Wade‘as.

S.Wade'o darbų fotogaleriją rasite čia.

Tiesa, amerikietis ne visuomet laukia, kol automobiliai pakankamai susiteps tam, kad ant jų galima būtų piešti. Menininkas įsigyja specialaus molio, naudojamo kino industrijoje, ir naudodamas plaukų džiovintuvą padengia juo aliejumi išteptą automobilio stiklą. Šis procesas užtrunka tik 10 minučių, o norint sukaupti natūralų nešvarumų sluoksnį reikia mažiausiai savaitę važinėti purvinais, dulkėtais keliais.

S.Wade‘as yra grafikos dizaineris. „Gyvenau prie dulkėto kelio daugiau nei 20 metų. Automobiliai visuomet būdavo nešvarūs ir man patikdavo pakeverzoti ant jų langų, po truputį tobulinau savo techniką...“ – pasakojo teksasietis. S.Wade‘ui purvo paveikslui pagaminti prireikia iki 4 valandų. Keista, bet važinėjimasis ar vėjas meno kūrinio grožiui nekenkia. Sunkų S.Wade'o darbą sugadinti gali tik lietus.

„Kartais liūdna, kai piešinį nuplauna lietus, bet kita vertus tai puiku, nes tuomet turiu vietos naujam“, – šypsojosi vyras. Jis parodyti savo sugebėjimų labai dažnai kviečiamas į įvairias JAV automobilių parodas. Daugiau menininko darbų rasite čia.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min