Dabar populiaru
Publikuota: 2014 liepos 14d. 10:50

Aplink Platelių ežerą kartu su 100 dviratininkų

Žygio aplink Platelių ežerą akimirkos
Žygio aplink Platelių ežerą organizatorių nuotr. / Žygio aplink Platelių ežerą akimirkos
Apvažiuoti dviračiu aplink Platelių ežerą – su tokia mintimi ankstyvą šeštadienio rytą kėlėsi ir į žygį leidosi daugiau nei 100 dviratininkų iš Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos. Praleisti aktyvų šeštadienį Žemaitijoje pakvietė Lietuvos verslo paramos agentūra, (LVPA), administruojanti Europos Sąjungos paramą. Tai jau antrasis iš trijų organizuojamų dviračių žygių, skirtų pažinti gražėjančią Lietuvą.

Žemaitijos perlu vadinamo Platelių ežero apylinkėse dviratininkai grožėjosi ežero ir gamtos vaizdais bei aplankė ES struktūrinės paramos dėka atnaujintus turizmo objektus – Bukantės dvaro sodybą – žymiosios lietuvių literatūros klasikės, rašytojos Žemaitės gimtinę bei Šaltojo karo muziejų, įsikūrusį buvusioje raketų bazėje. Žygio dalyviai išbandė įrengtus ir naujai tiesiamus dviračių takus aplink Platelių ežerą. Šį etapais tiesiamų dviračių takų aplink Platelių ežerą projektą administruoja LVPA.

„Šaltojo karo muziejuje esu buvęs dar mokyklos laikais, kai tradiciškai mokslo metų pabaigoje keliaudavome į ekskursijas. Nepamenu, kaip tuomet atrodė muziejus, bet šiandien jis man paliko įspūdį, verta jį aplankyti“, – pasakojo žygio dalyvis Saulius.

Žygio aplink Platelių ežerą organizatorių nuotr./Žygio startas – Bukantės dvaro sodyba
Žygio aplink Platelių ežerą organizatorių nuotr./Žygio startas – Bukantės dvaro sodyba

Žygio dalyvė Ilona pasakojo dalyvaujanti jau antrajame tokiame žygyje: „Susirinko šaunūs, draugiški dalyviai, puiki žygio atmosfera. Įdomus maršrutas, kuris tiko ne tik patyrusiems dviratininkams, bet ir man. Ne tik puikiai praleidau laiką, apžiūrėjau atnaujintas muziejų ekspozicijas, bet ir susiradau naujų pažįstamų.“

Tai antrasis dviračių žygis iš trijų, skirtų pristatyti Lietuvos turizmo objektų pokyčius, įgyvendintus kartu su ES parama. Pirmasis vyko gegužės mėnesį Panemunėje, kuomet dviratininkai aplankė Panemunės pilis ir gražėjantį Jurbarką, o trečiasis vyks rugsėjį, Mažojoje Lietuvoje. 

Žygio aplink Platelių ežerą organizatorių nuotr./Žygio dalyviai atvyksta į Šaltojo karo muziejų
Žygio aplink Platelių ežerą organizatorių nuotr./Žygio dalyviai atvyksta į Šaltojo karo muziejų

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Metas rinktis

Esports namai

Kiekvienas gali

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min