Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Apokalipsės baimė nepagrįsta, bet pelninga

Audra Saturne
Stop kadras / Audra Saturne
Šaltinis: 15min
0
A A

Tai, kad šiemet baigiasi majų kalendorius, nereiškia, kad baigiasi ir pasaulis. Specialistai primena, kad kalendoriai tėra laiko matavimo sistema, o žmonių baimėmis yra manipuliuojama, iš jų pasipelnoma.

Psichologės Mirolandos Trakumaitės teigimu, kai kurie žmonės linkę tikėti pasaulio pabaiga, nes tai įneša į jų gyvenimą aiškumo.

„Mes norime turėti aiškumą, siekiame kontroliuoti savo gyvenimą. Vieni turi didesnę vidinę kontrolę, supranta, kad  patys gali tvarkytis. Kiti yra linkę kaltinti aplinką“, – sakė psichologė.

Jos teigimu, nepaisant to, kad kai kurie žmonės tiki pasaulio pabaiga, dalis jų mano, jog jie vis vien išliks. Tą akivaizdžiai parodo ir praūžęs Sandy – žmonės, nors ir įspėti pasisaugoti, ne visi sugebėjo tai padaryti.

Merkinės piramidė – tarsi prekės ženklas

Merkinės piramidės įkūrėjo Povilo Žėko teigimu, pasaulio pabaiga neturi datos, apokalipsė vyks palaipsniui.

„Bręsta didelės dvasinės permainos. Joms reikia ruoštis. Antraip artėja permainos neigiama prasme, gali būti daug suiručių, jei žmonės nekeis savo elgesio. Tai yra procesai, kurie vyksta palaipsniui, ir aš to net pabaiga nevadinu“, – sakė P.Žėkas.

Verslininko Igno Staškevičiaus teigimu, baimėms yra pasiduodama be pagrindo. Ypač lengva paveikti tuos žmones, kurie yra nepasitikintys, nusivylę gyvenimu.

Tai, kas vyksta su Merkinės piramide, galima palyginti su prekės ženklu. Prekės ženklo kūrėjas, norėdamas pasireklamuoti, ieško įvairių šokiruojančių būdų

„Tai, kas vyksta su Merkinės piramide, galima palyginti su prekės ženklu. Prekės ženklo kūrėjas, norėdamas pasireklamuoti, ieško įvairių šokiruojančių būdų“, – kalbėjo I.Staškevičius. Anot jo, apokalipsės baimės apimti žmonės elgiasi skirtingai. Vieni, pavyzdžiui, galvodami, kad pasaulio pabaiga čia pat, nebeskuba grąžinti skolų. Kiti, priešingai, bijodami paskutiniojo teismo dienos, skuba atiduoti skolas.

Kalbų buvo visais laikais

Etnologo Liberto Klimkos teigimu, kalbų apie pasaulio pabaigą ir ženklų būta visais laikais. Pavyzdžiui, kometų pasirodymai buvo siejami su Rytų ir Vakarų civilizacijų priešprieša. Apie apokalipsę kalbėta ir laukiant pirmojo bei antrojo tūkstantmečių.

„Kad visa tai išnyktų labai greitai, per mėnesį, esu pasirengęs su visais lažybų eiti“, – sakė L.Klimka.

Majų kalendorius baigiasi žiemos saulėgrįžos diena. Tačiau kalendorius apskritai tėra sistema istoriniams įvykiams sužymėti, laikui matuoti. O ir majai niekur neužsimena apie tai, kad būtent šiemet bus pasaulio pabaiga.

Gyvename Saulės sistemos planetoje. Čia viskas vyksta reguliariai – planetos skrieja savo orbitomis, taip bus ir toliau

Vilniaus universiteto observatorijos mokslininkas docentas Jokūbas Sūdžius taip pat minėjo, kad kalendorius tėra skirtas laiko registravimui ir niekas pasaulio pabaigos nesieja su konkrečiomis datomis.

„Gyvename Saulės sistemos planetoje. Čia viskas vyksta reguliariai – planetos skrieja savo orbitomis, taip bus ir toliau. Didžiausios įtakos galime tikėtis iš Jupiterio, bet mes pro jį praskriejama kas metai, ir nieko neįvyksta“, – sakė mokslininkas.

Jo teigimu, žmonių baime yra manipuliuojama. Daugelis fobijų yra vienas būdų kitiems siekti komercinės sėkmės – parengiama daug laidų, išleidžiama knygų ir sukuriama filmų apie pasaulio pabaigą. Tačiau, jo teigimu, skatinti žmonių baimes yra labai neatsakinga ir pavojinga, nes nestabilios psichikos žmonės kartais ryžtasi ir savižudybei bijodami apokalipsės.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min