TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Arabių išsigelbėjimas – nekaltybės atkūrimo operacija

Operacija.
„Scanpix“ nuotr. / Vis daugiau arabių ryžtasi „nekaltybės atstatymo“ operacijai
Šaltinis: 15min
0
A A

Jaunoms arabėms, sulaužiusioms tradicinėje visuomenėje giliai įsišaknijusį tabu ir turėjusioms lytinių santykių iki santuokos, gelbėjimosi ratas – nekaltybės atkūrimo operacija. 2 000 eurų kainuojantis nekaltybės plėvės susiuvimas ne vieną iš jų ne tik apsaugo nuo visuomenės atstūmimo, bet neretai išgelbsti ir nuo mirties.

Šiai operacijai pasiryžta vis daugiau moterų, norinčių paslėpti visus iki vieno turėtų nesantuokinių ryšių ženklus ir užsitikrinti, kad vestuvių naktį kraujas lovos patalynę nudažys raudonai, rašo BBC.

Spaudimas dėl skaistybės iki pat pirmosios vedybų nakties kai kuriose arabų valstybėse yra toks didelis, kad paslydusios ir šią nuostatą sulaužiusios merginos neretai pasiryžta nusižudyti.

Nekaltybės sertifikatai

Kiniškos mergystės plėvės pagamintos iš elastiko ir yra pripildytos dirbtinio kraujo. Pasak gamintojo, į makštį dirbtinę mergystės plėvę įsidėjusi moteris nekaltybę gali susimuliuoti.Paryžiuje įsikurusios klinikos gydytojas Marco Abecassis nekaltybės atkūrimo operacijas atlieka mažiausiai 2–3 kartus per savaitę. Pasak jo, taikant vietinį nuskausminimą mergystės plėvė susiuvama per maždaug 30 minučių.

Gydytojas pabrėžė, kad tokia operacija dažniausiai atliekama merginoms, kurių amžiaus vidurkis – 25 metai. Šiai operacijai pasiryžusios merginos atstovauja įvairiems socialiniams sluoksniams. Nors operacija atliekama daugybėje ligoninių įvairiose pasaulio valstybėse, pasak M.Abecassio, labai nedaug arabų chirurgų apie tai atvirai kalba. Yra ir moterų, kurios į M.Abecassį kreipiasi prašydamos išduoti nekaltybę patvirtinantį sertifikatą, mat tai būna viena iš vedybų sąlygų.

Dirbtinės mergystės plėvės

Kinijos gamintojai tvirtina su minėta problema susiduriančioms moterims radę dar geresnį sprendimą. Viename tinklalapyje už 23 eurus (79 litus) galima įsigyti dirbtinių mergystės plėvių. Šios kiniškos mergystės plėvės pagamintos iš elastiko ir yra pripildytos dirbtinio kraujo. Pasak gamintojo, į makštį dirbtinę mergystės plėvę įsidėjusi moteris nekaltybę gali susimuliuoti.

Toks griežtas požiūris į nekaltybės išsaugojimą būdingas ne tik vyresniajai, bet ir šiuolaikinei arabų šalių jaunimo kartai. Pavyzdžiui, Damaske dirbantis jaunuolis Nooras, nors ir teigia tikįs vyrų ir moterų lygybe, po liberalių pažiūrų fasadu slepia giliai įsišaknijusį konservatizmą.

„Pažįstu merginų, kurioms buvo atlikta nekaltybės atkūrimo operacija ir kurios savo pirmąją vedybų naktį vis tiek buvo pagautos vyrų, – sako jis. – Tie vyrai suprato, kad žmonos nebuvo nekaltos. Net jei visuomenė ir priima tokį dalyką, aš atsisakyčiau tokią moterį vesti.“

Savo ruožtu musulmonų dvasininkai skuba pabrėžti, kad nekaltybė nesusijusi su religija. „Turėtume atminti, kad tai yra kultūros tradicijos, – tikino Sirijos dvasininkas Sheikhas Mohamadas Habashas. – Tai nesusiję su Šariato teise.“

Krikščionių bendruomenės Artimuosiuose Rytuose dažnai ne mažiau griežtos minėtu klausimu nei musulmonų. Arabų žurnalistė ir apžvalgininkė Sana Al Khayat tiki, kad tai labai susiję su kontrole.

„Jei mergina nekalta, ji negali lyginti vyrų. Jei ji jau buvo su kitu vyru, turi patirties. Patirties turinti moteris yra stipresnė“, – sako ji.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min