-35% metinei prenumeratai. Maža kaina - didelė vertė.
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Architektas Massimiliano Fuksas: man didelė garbė dalyvauti Pasaulio lietuvių ekonomikos forume

Ne visi lietuviai išvykę iš gimtosios šalies pamiršta kelią atgal ar neigia savo kilmę. Kai kurie, net ir nemokėdami mokesčių ar nekurdami darbo vietų Lietuvoje, garsina ją pasaulyje, paklausti pabrėžia esą lietuviai ir stengiasi būti naudingi savo šaliai pritraukdami investicijas, dalydamiesi tarptautine patirtimi bei kitų šalių verslo kultūra su Lietuvos verslininkais, studentais.
Architektas Massimiliano Fuksas
Architektas Massimiliano Fuksas / Moreno Maggi nuotr.

Pasaulinė architektūros garsenybė Massimiliano Fuksas, pagarsėjęs savo projektais visuose pasaulio žemynuose, džiaugiasi galimybe apsilankyti Pasaulio lietuvių ekonomikos forume. „Man didelė garbė dalyvauti šiame forume ir jaučiu didelį malonumą grįžti į tėvų žemę tokia nuostabia proga“, – kalbėjo architektas. Jis aktyviai domisi vykdomais projektais Lietuvoje: yra dalyvavęs Gugenheimo muziejaus projektavimo konkurse, Vilniaus miestui padovanojęs dešiniosios Neries krantinės, apimančios Vilniaus kultūros ir sporto rūmų bei Žalgirio stadiono kompleksus, projektą. M.Fuksas visada pabrėžia savo lietuviškas šaknis: „Lituano e basta“, – mėgsta sakyti jis ir būna labai nepatenkintas, jei kas mėgina sutrumpinti jo pavardę į „Fuks“.

Į Pasaulio lietuvių ekonomikos forumą atvykstantys lietuvių kilmės verslininkai ir ekspertai, paklausti, kokie yra jų pagrindiniai tikslai, kalbėjo apie patirties dalybas, tarptautinių ryšių mezgimą ir užsienio lietuvių diasporos integracijos didinimą.

Johnas Mackas, milžiniškos pasaulinės grupės „CIE Automotive“ padalinio Kinijoje vadovas buvo dar konkretesnis: „Pasinaudodamas savo tarptautiniu žinomumu ir pažintimis, norėčiau į Lietuvą atvesti vieną ar du užsienio investuotojus. Man to pakaktų“.

Kitas Pasaulio lietuvių ekonomikos forumo pranešėjas, Amerikos lietuvių, Amerikos lenkų, Amerikos rumunų ir Amerikos turkmėnų verslo tarybų vadovas Ericas Stewartas teigė matantis Jungtinėse Amerikos Valstijose didėjantį susidomėjimą verslo ryšiais su Lietuva. „Tikiuosi, kad mano dalyvavimas forume leis mūsų verslo tarybai geriau pažinti ir įvertinti Lietuvos galimybes bei pristatyti jas Amerikos kompanijoms. Tai ateityje leis užmegzti efektyvesnius verslo ryšius“, – svarstė E.Stewartas.

Daugumą atvykstančių forumo dalyvių pabrėžė, koks šis renginys svarbus siekiant išlaikyti glaudžius ryšius tarp užsienio lietuvių ir Lietuvos verslininkų. „Man dalyvavimas Pasaulio lietuvių ekonomikos forume yra labai svarbus pirmiausia todėl, kad šis forumas stiprina globalios lietuvių bendruomenės ryšius, o tai labai aktualu tokiai mažai tautai, kaip mūsų“, – sakė Jurga Žilinskienė, vienos stipriausių vertimų kompanijų Londone „Today Translations“, kuri dirba su garsiausiais pasaulio prekės ženklais ir tokiomis asmenybėmis kaip Jordanijos karalius, įkūrėja.

Daiva Navarrette, Lietuvos garbės konsulė JAV ir Los Andželo konsulinio korpuso iždininkė bei vykdomojo komiteto narė, „Studio Lake Properties“ savininkė mano, kad forume susirinkę įtakingi verslininkai, politikai bei sprendimų priėmėjai leidžia daryti įtaką Lietuvos verslo aplinkai. „Tai puiki galimybė atrasti naujas prekybos ir investavimo galimybes, praplėsti tarptautinių pažinčių tinklą“, – sakė D.Navarrette.

Garsios vadovų paieškos, rinkų atrankos ir komandų motyvavimo įmonės „Alpina Search“ įkūrėja Daiva Naravaitė teigė tikinti, kad Pasaulio lietuvių ekonomikos forume pavyks sukurti stiprų globalų verslo tinklą: „Čia turėtų būti dalijamasi įžvalgiomis mintimis, kaip padidinti vietines ir globalias verslo galimybes“.

Į Pasaulio lietuvių ekonomikos forumą (PLEF) Vilniuje atvyksta ir abu, bene vieninteliai lietuviai, kuriems yra tekę dalyvauti Pasaulio ekonomikos forume Davose (Šveicarija) – jame dar nėra lankęsis nė vienas, net ir aukščiausias pareigas užimantis Lietuvos pareigūnas.

Vienas įtakingiausių pasaulio verslininkų, geriausiu vadovu Europoje pripažintas Ilja Laursas Davoso konferencijoje pristatė populiarėjančių socialinių tinklų bei mobiliųjų technologijų tendencijas. Į 40-ies įtakingiausių su technologijomis susijusių žmonių sąrašą įtrauktas lietuvių verslininkas sukūrė nemokamą mobiliųjų aplikacijų platformą „GetJar“, amerikiečių žurnalo „Times“ tituluotą viena iš dešimties įmonių, kurių sukurtos technologijos pakeis pasaulį.

Antrasis Pasaulio ekonomikos forume dalyvavęs lietuvis – buvęs Bogotos meras ir kandidatas į Kolumbijos prezidentus Antanas Mockus, kuris dalyvavo diskusijose ekologijos temomis Pietų Amerikoje. A.Mockus anksčiau buvo Kolumbijos Žaliųjų partijos atstovas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius