Dabar populiaru
Publikuota: 2010 sausio 18d. 05:34

„Artoteka“ vilniečiams siūlo hobių asorti

„Artotekos“ kūrėjai savo erdvėje sieks atsikratyti „mokyklinės“ aplinkos ir kūrybines dirbtuves paversti jaukiais susitikimais diskutuojant prie arbatos puodelio.
M.Kundroto nuotr. / „Artotekos“ kūrėjai savo erdvėje sieks atsikratyti „mokyklinės“ aplinkos ir kūrybines dirbtuves paversti jaukiais susitikimais diskutuojant prie arbatos puodelio.

Kartais su pavydu žvilgčiojame į draugės keraminį puodelį, kurį ji pati nusilipdė, ar į piešiniais padailintą šalikėlį. Anksčiau kiekvienas, sumanęs išmėginti vieną ar kitą įdomų užsiėmimą, turėjo pats ieškotis, kur tai galėtų nuveikti. Neseniai Vilniuje duris atvėrusi „Artoteka“ siūlo gausybę neeilinių būrelių.

„Artotekoje“, kurią jos įkūrėjai vadina interaktyvia meno erdve, nuo sausio pabaigos nuolat vyks daugiau kaip dvidešimt įvairių meno krypčių kūrybinių dirbtuvių. Siūlydami kūrybines dirbtuves šiuo metu darbuojasi du jauni žmonės – Margarita Lozinskaja ir Domas Staniulis.

„Artotekos“ vadybininku save vadinantis Domas pasakojo, kad įkurti tokią vietą idėja kilo Margaritai. „Ji šoko lindyhopą, ieškojo savęs ir mėgino atrasti kitų įdomių meno dirbtuvių, kad save realizuotų. Tačiau dauguma įstaigų buvo valstybinės, užsiėmimuose dalyvaudavo labai daug žmonių ir susitikimai buvo labai negyvi, tarsi pamokos. Taip ir kilo mintis, kad reikia kurti vietą, kurioje vyrautų neformali aplinka, būtų galima pasirinkti iš daugybės kūrybinių dirbtuvių ir neskaudėtų galvos dėl kūrybai reikalingų priemonių“, – trumpai susikūrimo istoriją pasakojo Domas.

Užsiėmimai „Artotekoje“ vyks vadinamosiomis sesijomis, kūrybinį ciklą sudaro 4 susitikimai po 4 akademines valandas arba 8 susitikimai po 2 valandas. Viena akademinė valanda kainuoja 15 Lt. Į kainą įskaičiuotos visos priemonės, reikalingos užsiėmimams. „Kol kas poreikio kurti atskirai vaikų grupes nebuvo, daugiau regsitruojasi suaugusieji, norintys turiningai praleisti laiką po darbų, taip pat jaunimas. Šiaip jokių amžiaus ar kitokių ribų nėra“, – šypsojosi „Artotekos“ vadybininkas. Jis žadėjo, kad greitu metu galima bus ir šiaip ateiti, pabūti „Artotekoje“, pasižiūrėti menininkų darbų ar kaip vyksta užsiėmimai. „Taip pat turime planų atidaryti vasarį džiazo klubą „Medus“, – pridūrė vaikinas. Anot jo, registracija į užsiėmimus jau vyksta. „Grupės nebus didelės – iki 10 žmonių. Kai tik pirma grupė susirinks, tuomet iškart prasidės užsiėmimai. Laikas su norinčiais bus derinamas individualiai“, – sakė jis.

 „Artotekoje“, kuri įsikūrusi A. Strazdelio g. 1, kūrybines dirbtuves veda savo sričių profesionalai, o norintys išmėginti save gali rinktis iš tokių užsiėmimų kaip 4D skulptūrų, aitvarų kūrimas, batika, bonsų auginimas, dailės terapija, grafika, lėlių gaminimas, mandalos, origamis, smėlio tapyba, žongliravimas, pantomima ir daugybė kitų.

Visą dirbtuvių sąrašą ir galimybę registruotis į užsiėmimus rasite čia.

Temos: 1 „Artoteka“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie 15min