Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Atskleista paslaptingų ratų Baikalo Olchono saloje paslaptis (video)

Olchono sala Baikalo ežere
Stop kadras / Olchono sala Baikalo ežere
Šaltinis: 15min
0
A A

Baikalo ežero Olchono saloje kasmet pasirodo paslaptingi apskritimai.

„Ratai“ staiga atsiranda laukuose, kurie niekad nepjaunami kombainų. Juose nėra ir ištrypimo žymių. Veikiau atvirkščiai – ratus formuoja gerokai vešlesnė ir aukštesnė žolė...

Žinoma, čia ne Pietų Anglija, traukianti turistus paslaptingais ir sudėtingais piešiniais bei gandais, kad tai – NSO darbas.

Baikalo saloje – viskas gerokai paprasčiau. Biologai intensyviai ieško atsakymų ir jau gali pasidalinti pirmaisiais pastebėjimais.

„Dar 90–aisiais, dirbdamas saloje, ėmiau tyrimams pirmuosius dirvos bandinius iš „ratų“ zonos. Jau tuomet kilo rimtų įtarimų, kad dėl „pėdsakų žolėje“ kalti... grybai.

Grybiena išauga iš mažo plotelio, tačiau plinta idealiu ratu. Kiekvienais metais tas ratas padidėja net iki 50 metrų“, – pasakojo biologas Michailas Stepancovas.

Panašius ratus galima pamatyti ne tik Olchone, bet ir kitose salose, kurios, kaip pabrėžia biologas, yra ekologiškos. Todėl mokslininkus labiausiai džiugina ne formos, kurias sukuria minėti grybai, o jų indikacijos – įrodymas, kad ši Baikalo sala dar neužteršta pramonės atliekomis, rašo „Argumenty i fakty“.

PASIGROŽĖKITE SALOS PEIZAŽAIS

 

VIDEO: Байкал остров Ольхон - Baikal Lake Olkhon Island
VIDEO: Ольхон
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min