Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Aukcione aptikti prieš 40 metų iš Mėnulio atgabenti uolienų pavyzdžiai

Pirmieji žingsniai Mėnulyje
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Pirmieji žingsniai Mėnulyje
Šaltinis: 15min
0
A A

Išsilaipinimas mėnulyje buvo vienas mažas žingsnis žmogui ir vienas milžiniškas šuolis visai žmonijai.

Prieš beveik 40 metų „Apollo 11“ misijos metu kosmonautai į žemę pargabeno uolienų pavyzdžių, vadinamų Mėnulio dulkių, kurios paslaptingai dingo. „Jahnsono kosmoso centras“ Hiustone gali džiaugtis, nes šią savaitę pavyko rasti dingusias „kosmoso lauktuves“. Jos pateiktos Šv.Louiso aukcionui, rašo time.com.

„Tai mažas Mėnulio gabalėlis. Kadangi niekas šiuo metu neskrenda į tą visatos kūną – tai daro šią medžiagą daug vertingesnę“, – pasakojo Davidas Kolas, tuo metu buvęs aukcione.

Maži Mėnulio dulkių gabaliukai buvo pardavinėjami po 1000–1500 dolerių ir priklausė našlei, kuri teigė nežinanti, iš kur jos vyras gavo šias medžiagas. Vos tik aptikus medžiagas aukcionas buvo nutrauktas.

„Jahnsono kosmnio centro“ darbuotojai nėra tikri ar tai tikrai Mėnulio dulkės, bet galutiniai tyrimo rezultatai paaiškės po kelių savaičių.

2001 metais Mėnulio dulkės slapta dingo ir pateko į juodąją rinką. Nacionalinės aeronautikos ir kosmoso agentūros (NASA) tyrėjai mano, kad medžiagos buvo parduotos Vokietijos kolekcionieriui, kuris Mėnulio gabalėlius susmulkino į mažas dalis.

Po kosminės „Apollo“ misijos, kuri baigėsi 1972 metų pabaigoje, į Žemę buvo pargabenta daugiau kaip 363 kilogramai Mėnulio uolienų, žvirgždo, smėlio ir dulkių. Didžioji dauguma medžiagų buvo skirta analizei, bet maža dalis uolienų pavyzdžių iš kosmoso atiteko muziejams, užsienio valstybėms, rašo time.com.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min