Dabar populiaru
Publikuota: 2018 gruodžio 30d. 16:49

Aukščiausias pasaulyje apleistas viešbutis nušvito Šiaurės Korėjos propaganda

„Ryugyong“ viešbutis
„Scanpix“/AP nuotr. / „Ryugyong“ viešbutis

105 aukštų „Ryugyong“ viešbutis ilgą laiką buvo juodoji Pchenjano panoramos dėmė. Šis nebaigtas statyti ir negyvenamas „pastatas-vaiduoklis“ Šiaurės Korėjos sostinėje stovi jau nuo 1987 metų. Visą tą laiką piramidės formos pastatą gaubė tamsa, rašo „The Associated Press“.

330 metrų aukščio pastatas turėjo tapti aukščiausiu bei didžiausiu pagal plotą viešbučiu pasaulyje. Pritrūkus lėšų statyba sustojo 1992 metais. „Ryugyong“ viešbutis yra dabartinio šalies lyderio Kim Jong Uno mirusio tėvo Kim Jong Ilo palikimas.

Nors pagrindinė pastato struktūra užbaigta, vidaus darbai niekada nebuvo pradėti. Pastato viduje net nėra elektros.

Prašalaičiai šį pastatą neretai pavadintų nesėkmės simboliu, o vietiniai Šiaurės Korėjos gyventojai jau pasirūpino, kad jis iš vis retai būtų minimas.

Ir visa tai truko iki kol šviesų dizaineris Kim Yong Ilas viešbutį vėl pavertė kalbų objektu – taip pastatas-vaiduoklis „atgimė kaip pasididžiavimo ir Šiaurės Korėjos išradingumo simbolis“.

Kiekvieną vakarą keletui valandų ant pastato lauko fasado nušvinta daugiau kaip 100 tūkst. LED lempučių. Ir ant trijų pastato sienų pasirodo įprasta Šiaurės Korėjai propaganda: išdidžiai pristatomos statulos ir paminklai, žaižaruoja fejerverkai ir vienas po kito keičiasi politiniai šūkiai.

Keturių minučių trukmės pagrindinė programa prasideda šalies istoriją vaizduojančia animacija, po to seka pagarba „idealams“, tokiems kaip „pasitikėjimas savimi“, „revoliucinė dvasia“ ir pan., galiausiai šou užbaigiamas 17-a politinių šūkių: „vienareikšmiška vienybė“, „100 kovų, 100 pergalių“ ir pan.

Pastato viršuje kūginėje dalyje „plevėsuoja“ ir iš lempučių išdėliota Šiaurės Korėjos vėliava.

„Labai didžiuojuosi šiuo darbu. Sukūriau tokį nuostabų dizainą šiam dideliam pastatui ir man smagu, kad žmonėms jis patinka“, – apie savo sukurtą instaliaciją „The Associated Press“ sakė Kim Yong Ilas.

Dizainerio teigimu, pasiruošimas įžiebimui užtruko maždaug penkis mėnesius.

„Šios instaliacijos tikslas – suteikti mūsų tautos žmonėms pasitikėjimo ir vilties dėl ateities. Mūsų nacionalinė vėliava šviečia dideliame aukštyje ir visi ją gali matyti. Ji mūsų tautos žmones užpildys pasididžiavimu ir džiaugsmu, jog esame šios šalies piliečiai, paskatins labai sunkiai dirbti dėl mūsų tautos“, – kalbėjo Kim Yong Ilas.

Pirmą kartą šviesos instaliacijos ant apleisto viešbučio nušvito balandį, pažymint „amžinojo prezidento“ Kim Il Sungo gimtadienio dieną.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Video

01:09
02:13
02:24

Dabar tu gali

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 15min