Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2016 gegužės 9d. 14:35

Aukštakulniai – malonu akiai, bet ne sąnariams

Aukštakulniai
Vida Press nuotr. / Aukštakulniai

Per dieną jums tenka daug sėdėti? Mažai judate? Trūksta motyvacijos laisvalaikį pradėti aktyviai? Eikite! Pagerinsite ne tik fizinę, bet ir psichologinę sveikatą. Tik nusiaukite aukštakulnius!

Ėjimas – puiki išeitis pasyvią veiklą paversti aktyvesne. Per dieną pavaikščioję kelias dešimtis minučių pagerinsite savo nuotaiką, atminties veikimą, širdies darbo veiklą, sustiprinsite sąnarius ir raumenis, sumažinsite riziką susirgti įvairiomis ligomis.

Ėjimas nereikalauja nei finansinių išteklių, nei specialaus fizinio pasirengimo. Tačiau reikia atkreipti dėmesį į avalynę. Kitaip pakenksite savo sveikatai, o ypač sąnariams.

Kineziterapeutas Eimantas Žeimys pasakojo, jog netinkama avalynė gali žmogui padaryti daug problemų. Dėl netinkamos avalynės gali pradėti skaudėti ne tik pėdas, bet ir kelio sąnarius, klubus, kaklą. „Nuo avalynės labai daug kas priklauso. Reikėtų rinktis avalynę, kuri padeda pėdai, o ne blogina situaciją“, – sakė E.Žeimys.

Specialistas pataria avalynę rinktis minkštą ir judrią, su minimaliu kulno pakilimu, apavo padas turi gerai lankstytis. „Pėda negali būti iš visų pusių įtverta ir nejudri“, – pasakojo kineziterapeutas.

Tiesa, E.Žeimys pabrėžė, jog koją įkišus į kokybišką avalynę, dar nereiškia, kad tai bus naudinga. Pėda turi būti sveika.

„Jeigu pėda yra neveikianti, deformuota ar išplokštėjusi, visų pirma reikėtų užsiimti tos pėdos treniravimu, stiprinimu“, – pasakojo specialistas. Netinkamas pėdos judėjimas ar padėtis taip pat gali kenkti ir sąnariams.

Jei žmogus įtaria turintis problemų su pėda, reikėtų apsilankyti pas kineziterapijos specialistą. Kai kurias problemas galima išspręsti gydomaisiais pratimais, kartais siūlomi ortopediniai įdėklai.

Jei kasdien arba labai dažnai avite aukštakulniais, turėtumėte suklusti. Elegantiškas ir moteriškas apavas kenkia jūsų sveikatai.

„Aukštakulniai yra labai gražus dalykas vyro akiai, labai dailus dalykas moters figūrai, bet labai daug žalos sveikatai darantis avalynės tipas, – pasakojo kineziterapeutas. – Pirmiausia, aukštakulniai sukuria labai daug laikysenos pakitimų, sukuria daug streso linijų visame moters kūne. Į aukštakulnius, į pėdos suspaudimą, kūnas dažnai reaguoja kaip į stresą. Atsiranda papildomas raumenų įsitempimas, gali pradėti skaudėti sąnarius, stuburo apkrova tampa didesnė, sunkiau dirba kvėpavimo aparatas. Aukštakulniai yra grožis už labai didelę sveikatos kainą.“

Tiesa, kineziterapeutas pabrėžė, kad dėl šių priežasčių nereikia pulti išmesti visus aukštakulnius iš spintos, tačiau jais puoštis derėtų saikingai.

Taip pat derėtų susimąstyti – galbūt kai kurie jūsų sveikatos negalavimai yra aukštakulnių avėjimo padarinys.

„Dažnai atsitinka, kad atsisakius aukštakulnių, pranyksta nugaros, sąnarių skausmai“, – pasakojo specialistas.

Įšokus į patogią avalynę ir išsprendus pėdos problemas, jei tokių turite, kineziterapeutas ragina per dieną ramiai pasivaikščioti 20-30 minučių.

„Jei rytojaus dieną jaučiatės gerai, nieko neskauda, pamažu einamą laiką ir žingsnius galima didinti. Nerekomenduoju žmogui, kuris įprastai daug nevaikšto, imti ir nueiti per dieną 10 000 žingsnių, – patarė specialistas. – Nemaža dalis vyresnio amžiaus žmonių ar turinčių sveikatos problemų, nuo tokio krūvio susidurs su naujomis problemomis ir tai panaikins norą užsiiminėti sveiktinimosi dalykais.“

Naudinga ėjimo liga „užsikrėsti“ skatinama kartu su keliais tūkstančiais ėjimo mėgėjų. Gegužės 21 dieną visi norintys eiti (nesvarbu nei amžius, nei fizinis pasirengimas), yra kviečiami į pirmąsias „Proenzi ArthroStop“ ėjimo varžybas Druskininkuose. Nemokamą registraciją ir daugiau informacijos rasite adresu www.ejimovarzybos.lt.

Eiti bus galima ir stumiant vaikučio vežimėlį, ir vedantis augintinį, tad ypač laukiamos šeimos, taip pat nepamiršiančios pasikviesti ir senelių!

Senelius galite pakviesti nusiųsdami jiems ranka rašytą laišką! Nueikite į www.ejimovarzybos.lt, susiraskite registraciją, o ten spauskite „Pakviesti eiti savo senelius!“ Įveskite senelių gyvenamosios vietos adresą, o „Gintarinė vaistinė“ pasirūpins, kad juos pasiektų laiškas.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešimas spaudai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Metas rinktis

Mėgaukis šiandien

Talentingi vaikai

Esports namai

Sveikos ir gražios kojos

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min