TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Aukštas pareigas užimantiems lietuviams trūksta laiko šeimai

Laisvalaikis su šeima
Flickr.com / Laisvalaikis su šeima
Šaltinis: 15min
0
A A

Paklausti, ar norėtų namuose praleisti daugiau laiko nei dabar, net 74 proc. aukščiausio ir vidutinio lygio vadovų atsakė teigiamai, rodo nekilnojamojo turto plėtros įmonės „Eika“ inicijuotas ir rinkos bei viešosios nuomonės tyrimų kompanijos „Spinter tyrimai“ rugsėjį atliktas reprezentatyvus tyrimas apie lietuvių laiko įpročius laiką leidžiant namuose.

Jo metu buvo klausiama, kiek laiko lietuviai skiria šeimai, namams, sau bei kaip leidžia laiką namuose po darbų. Net 40 proc. aukštas pareigas einančių lietuvių prisipažino, kad jiems pritrūksta laiko šeimai, namams ir poilsiui. Namuose po darbų jie spėja tik pavalgyti ir pasiruošti kitai dienai.

Beveik 40 proc. vadovų nurodė per dieną šeimai ir sau namuose skiriantys tik nuo 1 arba 2, o kartais ir mažiau valandų.

„Įmonių vadovai, verslininkai, įvairių kompanijų direktoriai ir savininkai – tai grupė žmonių, kurių įtemptas darbo grafikas, verslo susitikimai, darbinės kelionės užima didžiąją dienos dalį. Dėl darbų maratono ir viršvalandžių dažnai nusikelia arba nebelieka laiko pačiam svarbiausiam dienos susitikimui – susitikimui su šeima ir artimaisiais namuose. Namai vadovams tampa tik stotele, kur pavalgoma ir pamiegama“, – sako Martynas Žibūda, „Eika“ plėtros direktorius.

Jo teigimu, rasti kelias laisvas valandas šeimai ir namams vadovams dažnai tampa neįmanoma misija. Beveik 40 proc. vadovų nurodė per dieną šeimai ir sau namuose skiriantys tik nuo 1 arba 2, o kartais ir mažiau valandų. Ir vos 11 proc. tam skiria daugiau nei penkias ar šešias valandas.

„Kaip parodė tyrimo rezultatai, tarnautojai, smulkūs verslininkai, ūkininkai, įvairūs techniniai darbininkai laiko šeimai ir namams randa dažniau nei aukščiausio lygio kompanijų vadovai. Tačiau visi be išimties nurodė, kad namuose norėtų praleisti daugiau laiko nei praleidžia dabar. Lapkričio 20-ąją skelbdami Namų diena norime atkreipti visuomenės dėmesį į šią situaciją“, – sako M. Žibūda.

Šią dieną nekilnojamojo turto plėtros ekspertas kviečia visus dirbančius žmones grįžti namo anksčiau nei įprastai ir likusią dienos dalį skirti šeimai – kartu gaminti vakarienę, žaisti stalo žaidimus ar padėti vaikams pasiruošti rytdienos pamokoms. Galiausiai – rasti laiko gerai knygai.

„Raginame visus vadovus šią dieną paskatinti savo darbuotojus namo grįžti anksčiau. Kviečiame ir darbdavius neužsibūti kabinetuose. Atidėti darbinius susitikimus, išjungti kompiuterius, patraukti į šalį dokumentus ir laisvą popietę visą dėmesį skirti šeimai ir namams. Namams, į kuriuos visada grįžti gera“, – sako M. Žibūda.

Lapkričio 20-ąją dieną kviečiame visus dirbančius žmones grįžti namo anksčiau nei įprastai ir likusią dienos dalį skirti šeimai. 

Prie šios iniciatyvos ketina prisijungti įvairios Lietuvos įmonės. Vienos jų, nekilnojamojo turto skelbimų portalo Domoplius.lt projektų vadovas Evaldas Narbuntovičius teigia, jog Namų diena bus puiki proga sugriauti darbo rutiną, motyvuoti save ir kitus darbuotojus.

“Esame tarpininkai tarp namų pirkėjų ir pardavėjų. Padedame susirasti ir išsirinkti savo svajonių namus, tad norime, jog žmonės jais džiaugtųsi ir kuo daugiau. Be to, namai – tikriausiai pats geriausias energijos šaltinis. Būtent ten ir įmonių vadovai, ir visi darbuotojai pasiilsi geriausiai”, - sako E. Narbuntovičius.

Kaip rodo tyrimas, šiuo metu iki 17 valandos namo iš darbo grįžta 12 proc. dirbančių lietuvių. Valandą vėliau – 17 proc. darbuotojų. Beveik 13 proc. darbą turinčių respondentų namo grįžta tarp 18 ir 19 val. Tyrimas parodė, kad didesnes pajamas turintys tyrimo dalyviai namo grįžta vėliau.
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min