Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Austrijos reklamos kūrėjai pademonstravo, kodėl tankas geriau už sportinį automobilį (video)

Tankas geriau, teigia reklamos kūrėjai.
Kadras iš reklamos klipo / Tankas geriau, teigia reklamos kūrėjai.
Šaltinis: 15min
0
A A

Austrijos nacionalinė televizija pademonstravo prieštaringai įvertintą reklamą, agituojančią jaunuolius stoti į šalies karines pajėgas.

Reklaminio klipo pradžioje vyras siūlo kelioms merginoms pasivažinėti savo brangiu sportiniu automobiliu. Merginos sutinka, tačiau paskutinę akimirką pasirodo tankas ir iš jo iššokęs kareivis merginoms siūlo pasivažinėti savo „transporto priemone“. Kareivio pasiūlymas merginoms pasirodo daug priimtinesnis ir jos nubėga paskui tanką.

Tokia agresyvi agitacinė Austrijos karinių pajėgų politika paaiškintina tuo, kad pastaraisiais metais smarkiai krito norinčių užsivilkti kario uniformą jaunuolių skaičius. Tokiomis reklamos formomis valstybė siekia suvilioti jaunąją kartą kariškio karjera.

Tačiau šalies feminisčių organizacijos reklamą įvertino kaip seksistinę, nepadorią ir įžeidžiančią moteris. Po daugelio skundų reklama dingo iš eterio. Vietoj jos buvo pradėtas transliuoti kitas reklamos klipas, kuriame jaunas karys skuba tanku į pasimatymą su gražuole. Tačiau ir ši reklamos versija sulaukė feminisčių kritikos.

Beje, prieš kelerius metus labai panašią reklamą transliavo Ukrainos televizijos.

Žemiau galite palyginti austriškos ir ukrainietiškos reklamų variantus.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min