Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Baiminantis pedofilijos tūkstančiai vaikų gali nesulaukti atsakymo iš Kalėdų Senelio

Kalėdų senelis su vaikų laiškais
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Kalėdų senelis su vaikų laiškais
Šaltinis: 15min
0
A A

Tūkstančiai pasaulio vaikų, kurie rašo laiškus Kalėdų Seneliui ir tikisi gauti atsakymą, gali likti nuvilti. Priežastis paprasta - suaugusieji baiminasi galimų seksualinio priekabiavimo atvejų.

Kaip rašo SkyNews, milijonai vaikų kasmet rašo laiškus Kalėdų Seneliui. Nuo 1954 m. laiškus, adresuotus „Kalėdų Seneliui, Šiaurės ašigalis“ („Santa Claus, North Pole“), JAV paštas nukreipdavo savanoriams, įsikūrusiems mažame Aliaskos miestelyje North Pole.

Savanoriai rašydavo vaikams atsakymus. Ir pasirašydavo elfų ar kitų Kalėdų Senelio padėjėjų vardu. Jie taip pat pasirūpindavo pašto ženklais iš „Šiaurės ašigalio“ („North Pole“).

Tačiau dabar JAV pašto tarnyba gali nebepristatinėti laiškų su vaikų vardais ir adresais, kad jiems būtų atsakyta.

Toks sprendimas priimtas dėl to, kad praėjusią žiemą vienas pašto darbuotojas iš Merilendo valstijos vieną „Kalėdų Senelio“ programoje dalyvavusį savanorį atpažino kaip registruotą seksualinį priekabiautoją. Pašto darbuotojass ėmėsi vaiksmų, informavo vadovybę ir savanoris negalėjo asmeniškai atsakinėti vaikams.

JAV paštas teigia, kad šis incidentas buvo pakankamai rimtas pagrindas, kad būtų padaryti tam tikri pakeitimai „Kalėdų Senelio“ programoje.

Dabar savanoriai nebematys vaikų vardų ir atgalinių adresų. Jie bus paslėpti po specialiu kodo, kuris bus žinomas tik paštui.

Atskiriems pašto skyriams net leista apsispręsti, ar jie norės gaišti laiką slepiant, o vėliau iššifruojant vaikų duomenis.

Pašto atstovai tvirtina, kad vaikai gali ir toliau siųsti laiškus Kalėdų Seneliui bei tikėtis atsakymo iš jo. Tačiau iš tiesų, padaryti pakeitimai turės įtakos laiškų pristatymui savanoriams Aliaskos miestelyje. Jei naujovės įsigalios iki Kalėdų, „Kalėdų Senelio“ programa sustos. Tai skaudžia paveiktų 2 tūkst. 100 gyventojų bendruomenę, kuri didžiuojasi, kad yra glaudžiai susijusi su Kalėdų švente.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min