TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

BALSAVIMAS: Padėkite išrinkti muzikos inkubatoriaus „Novus“ laimėtoją

Muzikos inkubatoriaus „Novus“ finalistai
Muzikos inkubatoriaus „Novus“ finalistai
Šaltinis: 15min
0
A A

Jau gegužės 30 d., antradienį, menų fabrike „Loftas“ įvyks didysis du mėnesius trukusio tarptautinio muzikos inkubatoriaus „Novus“ finalas. Įveikusios talentingus konkurentus (konkurse varžėsi net 23 grupės!) ir reiklios komisijos komentarus, „Novus“ finale varžysis penkios grupės: 3 iš Lietuvos, 1 iš Estijos ir 1 iš Latvijos.

Padėkite NOVUS komisijai išrinkti pirmos vietos vertą grupę. Jūsų balsas bus pridėtas prie komisijos balsų, todėl šis balsavimas nepaprastai svarbus.

vonKuusk
vonKuusk

„vonKuusk“

Estų kolektyvas „vonKuusk“ garsėja šviežiu, išradingu ir klausytojus stebinančiu skambesiu. Grupę sudaro keturi nariai: Karl Petti, Marvin Mitt, Indrek Mällo ir Karl-Markus Kohv. Džiazo ir elektronikos improvizacijas scenoje gyvai kuriantys muzikantai, auditoriją nukelias į magišką garsų pasaulį. Grupė ypatingą dėmesį skiria ne tik gyvai muzikai, bet ir vizualizacijoms. „Novus“ finale įveikę daugybę konkurentų, jie džiaugiasi pamažu atrandantys ir lietuvių klausytojų dėmesį.

VIDEO: VonKuusk - March 18 (Muzikos inkubatorius Novus'17)
Timid Kookey
Timid Kookey

„Timid Kooky“

„Timid Kooky“ grupę sukūrė dviese: Tomas ir Džiugas. Netrukus prie jų prisijungė Subičius. Labai ilgai galvojus, ką daryti su vokalais, nariai nusprendėm dainuoti patys. „Tada nusipirkom mikrofonų, pradėjom dainuot, ir pagaliau tapom pilnai veikianti grupė“, – pasakoja grupės nariai. Nors jie savo muzikinė kelią pradėjo ne taip ir seniai, vaikinai jau mėgausi dideliu gerbėju būriu ir netgi pirmaisiais laimėjimais: šiemet konkurse ,,Garažas 17” antrame pusfinalyje jie užimė 1-ąją vietą.

VIDEO: TIMID KOOKY (Muzikos inkubatorius NOVUS'17)
Noyus
Noyus

„Noyus“

Kūrybinį kelią Noyus pradėjo 2015 metais išleidęs pirmąjį savo kūrinį „Cocaine“. Vaikinas drąsiai improvizuoja, nebijo kūrybinių klajonių ir ieško netikėtų skambesių. Projekte „Hypnosis“ daugumą instrumentalų Noyus sudarė iš gerai apgalvotų, tačiau muzikai neįprastų garsų, pavyzdžiui, mušimo į stalą ar trankomų durų. Šiame projekte galima išgirsti ir pirmuosius jo duetus su atlikėjomis Ükku ir Charlie Freckles iš Olandijos. Šiuo metu Noyus atsakingai ir kruopščiai kuria naują albumą, kurio pagrindinis siekis bus išgauti kokybiška garsą ir sukurti skirtingas bei įdomias dainas.

VIDEO: „Noyus“ klipas iš „Novus“
Igno Nefo nuotr./Ezeri
Igno Nefo nuotr./Ezeri

„Ezeri“

Latviai „Ezeri“ – tai rygiečių kolektyvas, kuriame pagrindinį vaidmenį atlieka solistas, gitaristas ir kompozitorius Mikelis Putnins. 2016 metais „Ezeri“ jis pradėjo, kaip solinį projektą – vienas pat keliavo po Italiją ir grojo gitara. Netrukus prie Mikelio prisijungė būgnininkas Krisjanis Bremss ir bosistas Kristians Priekulis, todėl šiandien „Ezeri“ prisitato kaip akustinis trio. Pasak vaikinų, jų muzika nepaiso jokių formulių ir taisyklių – kiekvienas kūrinys skamba vis kitaip. „Ezeri“ muziką įkvepia daugybė skirtingų žanrų – nuo eksperimentinės elektronikos iki folko ir nepriklausomų džiazo improvizacijų. Latvijos muzikos apdovanojimuose „Ezeri“ buvo nominuoti geriausio debiuto kategorijoje ir gimtinėje mėgaujasi ne tik gerbėjų, bet ir dideliu žiniasklaidos dėmesiu.

VIDEO: „Ezeri“ klipas iš „Novus“
Hill Top Sheep
Hill Top Sheep

„Hill Top Sheep“

„Hill Top Sheep“ save pristato itin originaliai. Pasak grupės narių, jie yra lietuvių kilmės didikai, iškilę 2014 metų pradžioje ir vyraujantys Lietuvos Mažosios Kunigaikštystės – Vilniaus – kultūriniame gyvenime. „Hill Top Sheep“ tikina, kad jie yra alternatyviausia didikų giminė, jamm‘us skaičiuojanti tūkstančiais ir išlaikanti atskiras funko, regio bei sunkiojo roko artilerijas. „Hill Top Sheep“ giminė garsi skardžiabalsiu karaliumi Simonu Kazlausku, boso kardinolu Pijumi Braziu bei ritmo karvedžiu Roku Slavinsku. Didžioji dalis vertingų didikų kūrinių yra iššaukti impulsyvaus bei spontaniško patoso. Giminė du kartus dalyvavo Gatvės Muzikos Dienose, „Lofte“ vykusiame „Opus“ ir „Novus“ grupių konkursuose, dvejus metus iš eilės dalyvavo festivalyje ,,Atlantida“, improvizuotame renginyje ,,Kur nors“ bei fizikų dienų FiDi atidaryme.

VIDEO: HILL TOP SHEEP (Muzikos inkubatorius NOVUS'17)

Pirmą vietą laimėjusiai grupei atiteks ne tik galimybė įrašyti savo kūrinius profesionalioje įrašų studijoje, video klipo filmavimas, profesionalios fotosesijos, bet ir pasirodymas miesto festivalyje „Loftas Fest“. Įdomiausios grupės bus kviečiamos apšildyti „Lofte“ pasirodysiančias muzikos žvaigždes, taip turės galimybę groti Palangos LRT Opus scenoje „I love Palanga“ vasaros sesijoje ir „Vasaros terasoje“ Vilniuje.

Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Lietuvos Respublikos kultūros ministerija. Remia „LRT Opus“.

Daugiau informacijos apie muzikos inkubatorių „Novus“ čia.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min