Dabar populiaru
Publikuota: 2019 rugsėjo 3d. 08:30

Baltijos jūroje pasirodęs gauruotas svečias apstulbino poilsiautojus

Skaitytojo Baltijos jūroje pastebėtas bebras
Skaitytojo Dariaus nuotr. / Skaitytojo Baltijos jūroje pastebėtas bebras

15min skaitytojas Darius su redakcija pasidalino nuotrauka, kurioje – Baltijos jūroje ties Palanga besimaudantis bebras. Anot gamtininko Selemono Paltanavičiaus, paprastai bebrai yra labai prisirišę prie savo bebravietės, tačiau šiemet kai kurioms iš jų išdžiūvus, bebrams teko palikti dumblyne virtusius savo tvenkinius ir keliauti.

Pasak S.Paltanavičiaus, bebrai gyvena beveik visame mūsų pajūryje – net Kuršių nerijoje.

„Neretai randasi pavienių, nuo šeimos atsiskyrusių bebrų, daugelis jų – užpernykščiai jaunikliai, kurie jau vejami iš savo šeimos ir šeimos bebravietės. Tokie individai klajoja ir gali nukeliauti toli, kartais upėmis net iki 100 kilometrų. Į pajūrį jie taip pat atkeliauja vandens keliais“, – 15min teigė gamtininkas.

Ar jiems reikalinga mūsų pagalba? Jokiu būdu, jei tai ne luoši, nesužeisti individai.

Kadangi pajūryje bebrams nėra vietos apsigyventi, po kiek laiko sugrįžę į sausumą jie ieškos laisvų vandens telkinių. S.Paltanavičius patikino, kad Baltijos jūros druskingumas mažas, tad žvėrys nuo jo nenukenčia.

Taip pat pastaruoju metu padažnėjo atvejų, kuomet laukinį gyvūną pamatę žmonės puola jam padėti nepaisydami to, ar jam reikalinga žmogaus pagalba. Gamtininkas teigė, kad taip elgtis negalima.

„Ar jiems reikalinga mūsų pagalba? Jokiu būdu, jei tai ne luoši, nesužeisti individai. Jie tikrai žino, ką turi daryti, o mes jiems negalėtume suteikti nieko, nes parvežtas į globos prieglaudą bebras jaučiasi labai prastai, stresas gali tapti net jo žūties priežastimi. Gamta visada protingesnė už mus, palikime ir bebrui nuspręsti, kaip jam elgtis, kokį kelią pasirinkti“, – pasakojo S.Paltanavičius.

Naujienų galite įkrauti skaitytojų naujienų portale ikrauk.lt, siųsti el. paštu 15min@15min.lt arba parašyti per „Facebook“ paskyrą štai čia.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Ekspertai pataria

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai

Video

04:04
02:49
00:10

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min