Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Belgų menininkė prašo teismo nustatyti, ar buvęs karalius yra jos tėvas

Belgijos karalius Albertas II ir karalienė Paola
„Scanpix“ nuotr. / Belgijos karalius Albertas II ir karalienė Paola
Šaltinis: BNS
0
A A

Belgų menininkė, kuri sako esanti buvusio Belgijos karaliaus duktė, antradienį paprašė teismo nustatyti jos biologinio tėvo tapatybę ir po atitinkamo sprendimo galėtų tapti 15 – uoju žmogumi eilėje į sostą.

46 metų Delphine Boel daugiau kaip dešimtmetį siekia karališkosios šeimos pripažinimo ir galo tam, ką vadina išankstine nuostata prieš ją.

D.Boel advokatas Alainas De Jonge belgų laikraščiui „De Morgen“ sakė, kad jo klientė nori ne pinigų ir kad finansiškai jai labiau apsimokėtų būti Boel – belgų pramonininkų šeimos, kurios turtas vertinamas maždaug 1 mlrd. dolerių, atstove. „Jei karališkoji šeima drauge susėstų į lėktuvą ir patirtų nelaimę arba, kaip Nepale, būtų išžudyta pamišėlio, tada ji galėtų būti karalienė. Tačiau jos ambicijos taip toli nesiekia. Labiau kalbama apie stigmos panaikinimą“, – sakė A.De Jonge.

„Ji nebesitiki būti laikoma tikėtina neteisėta dukra ir nori būti pripažinta kaip vaikas“, – pridūrė advokatas.

Ji nebesitiki būti laikoma tikėtina neteisėta dukra ir nori būti pripažinta kaip vaikas.

D.Boel su advokatu antradienį ryte atvyko į civilinį teismą Briuselyje, bet nieko nekomentavo. Buvusio karaliaus advokatas daug nekalbėjo, tik sakė, kad yra nusiteikęs optimistiškai. Posėdis vyko už uždarų durų, kaip įprasta šeimos teisės bylų atvejais.

A.De Jonge yra sakęs, kad teismas iš pradžių aiškinsis, ar D.Boel tėvas Jacques'as Boelis yra biologinis jos gimdytojas, ir kad neseniai atliktas tėvystės nustatymo testas parodė, jog taip nėra.

Žiniasklaida pranešė, kad J.Boelis dėl skandalo šeimai užtrauktos gėdos atėmė iš dukros paveldėjimo teisę.

Pagal Belgijos įstatymus žmogaus negalima priversti atlikti tėvystės nustatymo testą, bet teisėjas priimdamas sprendimą gali atsižvelgti į atsisakymą.

D.Boel atvejis į viešumą iškilo 1999 metais, kai buvo išleista karalienės Paolos – Alberto žmonos italės – biografija. Joje sakoma, kad Albertas turėjo nesantuokinį romaną, iš kurio 7-ajame dešimtmetyje gimė dukra. Tuo metu karalius buvo Alberto brolis Baudouinas.

Pagal Belgijos įstatymus žmogaus negalima priversti atlikti tėvystės nustatymo testą, bet teisėjas priimdamas sprendimą gali atsižvelgti į atsisakymą.

Albertas niekada nekomentavo galimo tokios dukters buvimo, bet 1999 metais sakydamas kalėdinį pasveikinimą užsiminė apie savo santuokos krizę, ištikusią 30-čia metų anksčiau – tuo metu, kai gimė D.Boel.

80 metų Albertas II pernai dėl sveikatos būklės atsisakė sosto – 54 metų sūnaus Philippe'o naudai.

D.Boel motina, baronienė Sybille de Selys Longchamps, įvairiuose interviu yra pasakojusi apie laiką, praleistą su Albertu, ir savo sprendimą tiems santykiams nutrūkus persikelti į Londoną. Ji ir J.Boelis išsiskyrė 1978 metais.

Baronienė tikriausiai bus labai svarbi bylos liudytoja. Kad teisme asmeniškai pasirodytų Albertas, nesitikima.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min