Iki -60% prenumeratai. Išskirtinis gegužės pasiūlymas.
Išbandyti

Birmingeme įrengti šūvių jutikliai

Keliuose Birmingamo rajonuose, kur fiksuojama daug nusikaltimų panaudojant šaunamąjį ginklą, įrengti šūvių jutikliai. Tokie prietaisai Jungtinėse Valstijose naudojami penkiasdešimtyje miestų nuo 1995 metų, jie gali užfiksuoti šūvį 25 metrų spinduliu, informuoja naujienų kanalas „Sky News“.
Ginklas
Ginklas / Photos.com nuotr.
Temos: 1 Birmingamas

Vakarų Midlendų policija skelbia, kad jutikliai įrengti ant aukštų pastatų daugiausia šiaurės vakarinėje Birmingamo dalyje – Estone ir Hendsvorte. Užfiksavę šūvį tokie jutikliai įrašys šūvio garsą ir informaciją apie šūvio vietą siųs policijai. Tada specialiai apmokytas pareigūnas išklausys įrašą ir nuspręs, ar verta į incidento vietą siųsti specialųjį dalinį.

„Ši technologija skirta užfiksuoti šūvio garsą ir padėti policijai laiku nusiųsti pareigūnus. Tai nėra vaizdo stebėjimo įranga, ji nefiksuoja ir neįrašo asmenų judesių toje konkrečioje bendruomenėje. Šio projekto tikslas yra sumažinti nusikaltimų panaudojant šaunamąjį ginklą skaičių ir gelbėti žmonių gyvybes“, – sako policijos atstovas.

Verta paminėti, kad tokie šūvio jutikliai gali 85 proc. tikslumu nustatyti, ar buvo paleisti keli šūviai ir ar šaudoma buvo judant.

Policija neskelbia, kur tiksliai įrengti jutikliai ar kaip jie atrodo.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„Lidl“ parduotuvėse – išskirtinės „UEFA EURO 2024“ kortelės: kviečia surinkti visą kolekciją
Reklama
Lauko baldų ekspertas P.Kelbauskis pataria, kaip lengvai įsirengti lauko terasas ir nepermokėti
Reklama
Sutelktinio finansavimo ir tarpusavio skolinimosi platformos – ką reikia žinoti renkantis, kur investuoti
Reklama
Dantų balinimas: kaip pasiekti greitų ir efektyvių rezultatų?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius