Dabar populiaru
Publikuota: 2010 gruodžio 9d. 18:07

Birmingeme įrengti šūvių jutikliai

Ginklas
Photos.com nuotr. / Ginklas

Keliuose Birmingamo rajonuose, kur fiksuojama daug nusikaltimų panaudojant šaunamąjį ginklą, įrengti šūvių jutikliai. Tokie prietaisai Jungtinėse Valstijose naudojami penkiasdešimtyje miestų nuo 1995 metų, jie gali užfiksuoti šūvį 25 metrų spinduliu, informuoja naujienų kanalas „Sky News“.

Vakarų Midlendų policija skelbia, kad jutikliai įrengti ant aukštų pastatų daugiausia šiaurės vakarinėje Birmingamo dalyje – Estone ir Hendsvorte. Užfiksavę šūvį tokie jutikliai įrašys šūvio garsą ir informaciją apie šūvio vietą siųs policijai. Tada specialiai apmokytas pareigūnas išklausys įrašą ir nuspręs, ar verta į incidento vietą siųsti specialųjį dalinį.

„Ši technologija skirta užfiksuoti šūvio garsą ir padėti policijai laiku nusiųsti pareigūnus. Tai nėra vaizdo stebėjimo įranga, ji nefiksuoja ir neįrašo asmenų judesių toje konkrečioje bendruomenėje. Šio projekto tikslas yra sumažinti nusikaltimų panaudojant šaunamąjį ginklą skaičių ir gelbėti žmonių gyvybes“, – sako policijos atstovas.

Verta paminėti, kad tokie šūvio jutikliai gali 85 proc. tikslumu nustatyti, ar buvo paleisti keli šūviai ir ar šaudoma buvo judant.

Policija neskelbia, kur tiksliai įrengti jutikliai ar kaip jie atrodo.

Temos: 1 Birmingamas

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

30 geriausių restoranų

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min