Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Brangiausia ir didžiausia Lietuvoje sukurta jachta leisis į pirmą kelionę (nuotraukos, video)

17,3 m ilgio ir 4,4 m pločio jachta buvo pastatyta už 1,5 litų. Rinkoje jos vertė siekia 1–3 mln. eurų.
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / 17,3 m ilgio ir 4,4 m pločio jachta buvo pastatyta už 1,5 mln. litų. Rinkoje jos vertė siekia 1–3 mln. eurų.
Šaltinis: 15min
0
A A

Įgyvendinti didžiausią gyvenimo svajonę – pasistatyti jachtą verslininkui D.Vinkevičiui užtruko 10 metų. Tačiau dabar su 1,5 mln. litų atsiėjusia svajone vyras ketina išsiskirti ir viliasi, kad kitiems atitekusi prabangi jachta gyvenimo hobį padės paversti verslu.

„Tai mano svajonių laivas, nuo pat vaikystės norėjau tokį pasistatyti. Tai klasikinis amerikietiško stiliaus laivas, manau, jis jūroje gražiai atrodys“, – šyptelėjo įmonės „Dargis“ vadovas Darius Vinkevičius.

Pasak laivų statytojo, tokie laivai anksčiau buvo kuriami iš raudonmedžio, todėl ir šįkart nuspręsta laikytis tradicijų. „Iš raudonmedžio jachtos gaminamos labai retai, dažniausiai – pabrėžti įvaizdžiui. Paprastai tokie laivai plaukioja po uostus, kuriuose žmonės gali jais grožėtis“, – pasakojo laivų statytojas.

Sunku bus išsiskirti, aš jį stačiau ne tam, kad parduočiau – norėjau su juo plaukioti. Tačiau kurdami šį laivą šiek tiek persistengėme, pastatėme per daug prabangiai.

Raudonmedis – brangus medis, tačiau dar brangesnė yra tiko medžio žaliava, kuria išklotas jachtos denis. Tiko mediena panaudota, nes yra atspari saulės ir vandens poveikiui.

Senovinės išvaizdos 17,3 m ilgio ir  4,4 m pločio jachta buvo kuriama naudojantis naujomis technologijomis. D.Vinkevičius teigė, kad tai trečiasis jo kurtas didesnis laivas.

Laivas jau turi tris potencialius pirkėjus ir šiuo metu vyksta derybos dėl kainos, savininkai mąsto ir apie aukcioną. Pastatyti laivą D.Vinkevičiui atsiėjo apie 1,5 mln. litų. Laivą tikimasi parduoti už 1–3 mln. eurų ar net didesnę sumą.

„Sunku bus išsiskirti, aš jį stačiau ne tam, kad parduočiau – norėjau su juo plaukioti. Tačiau kurdami šį laivą šiek tiek persistengėme, pastatėme per daug prabangiai“, – kalbėjo verslininkas.

Vyras teigia, kad statant jachtą buvo panaudotos ne tik jo paties, bet ir idėja patikėjusių draugų investicijos, paskola. „Nelengvai statėme šį laivą, paaukojome daug jėgų, daug darbo. Visą pelną, kurį gaudavau iš verslo, investavau į šią jachtą“, – kalbėjo per gyvenimą prie dvylikos laivų statybos prisidėjęs D.Vinkevičius.

Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Darius Vinkevičius
D.Vinkevičius

Lietuvoje sukurta didžiausia ir brangiausia jachta laikinai stovės Klaipėdoje, vėliau bus plukdoma į Angliją, kur specialistai  pritaisys specialiai užsakytus stiebus. Į Lietuvą stiebų atvežti nebuvo įmanoma – jie tiesiog per ilgi.

Svarbiausias D.Vinkevičiaus tikslas šiuo metu – suspėti parodyti laivą Anglijos laivų statybos parodoje, kuri vyks rugsėjo 11 dieną.

„Esame jau sumokėję už vietą parodoje, atsiėjo daug – 70 tūkstančių litų, tai vėl papildomos išlaidos. Dar ne visai baigtas jachtos vidus, liko dvi savaitės sunkaus ir alinamo darbo.  Tos dvi savaitės mums bus lemtingos – galime ir nespėti į parodą“, – nuogąstavo laivų statytojas.

Iš Anglijoje vyksiančios parodos organizatorių D.Vinkevičius yra girdėjęs, kad parodoje tai būtų pats brangiausias laivas per 10 metų. Verslininkas tikisi, kad ten gali atsirasti ir pirkėjų.

„Jeigu laivą nupirks – statysime kitą, panašų, bet ne tokį patį, nes norisi kūrybinio proceso, sukurti geriau, gražiau. Statyti laivus buvo mano hobis, ne verslas, bet dabar tikiuosi, kad tai virs verslu“, – šypsojosi vyras.

VIDEO: Brangiausia jachta
Komentarai
Temos Laivas
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min