Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2010 sausio 5d. 14:16

Didžiojoje Britanijoje nuteistas lenktynių žirgą nudėti grasinęs asmuo

Lygiosios lenktynės.
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Lenktyninis žirgas
Didžiosios Britanijos teismas pirmadienį skyrė lygtinio įkalinimo bausmę vienam vyrui, kuris užmiršo pastatyti savo sindikato pinigus lažybose dėl žirgų lenktynių ir, mėgindamas išsisukti, grasino nudėti favoritu laikomą žirgą.

26 metų Andrew Rodgersonas užmiršo pastatyti bendrą sumą lažybose dėl Anglijos mieste Askote vykstančių žirgų lenktynių, todėl perspėjo žirgyno vadovą neleisti jose dalyvauti 2008 metų Sent Ledžero lenktynių nugalėtojui žirgui Conduitui, pranešė naujienų agentūra „Press Association“.

Boltono karališkajam teismas buvo informuotas, jog tą vyrą apėmė panika, kai suprato, kad praeitų metų liepą vykusiose karaliaus Jurgio VI ir karalienės Elizabeth žirgų lenktynėse Conduito pergalės atveju sindikatas turėjo išlošti daugiau nei 50 tūkst. svarų.

Į keblią padėtį pakliuvęs E.Rodgersonas, gyvenantis netoli Ročdeilio esančiame Balderstouno miestelyje, išsiuntė kelias grasinamąsias žinutes ir elektroninius laiškus Airijoje esančio Balimakolo žirgyno, kuriam priklauso Conduitas, generaliniam direktoriui Peteriui Reynoldsui.

Iki lenktynių likos dešimčiai dienų, E.Rodgersonas išsiuntė P.Reynoldsui SMS: „Gerbiamasis Peteri, norėtume jus perspėti: jeigu Conduitas bėgs karaliaus Jurgio (lenktynėse), žirgas bus nužudytas.“

Po penkių dienų jis žirgyno direktoriui pasiuntė elektroninį laišką, kuriame rašoma: „Gerbiamasis Peteri, man regis, jūs nelabai rimtai vertinate grasinimą nužudyti Conduitą... Norime, kad tas žirgas būtų pašalintas iš šį savaitgalį vyksiančių karaliaus Jurgio (lenktynių). Jeigu bendradarbiausite, žirgas liks gyvas.“Gerbiamasis Peteri, norėtume jus perspėti: jeigu Conduitas bėgs Karaliaus Jurgio lenktynėse, tas žirgas bus nužudytas.

„Niumarkete ir jo apylinkėse gyvena ryžtingų ir veikti pasiruošusių žmonių. Šeštadienį (tokių) žmonių taip pat bus Askoto apylinkėse“, – pridūrė E.Rodgersonas.

Žirgynas kreipėsi į policiją, o E.Rodgersonas buvo suimtas savo namuose, iki lenktynių likus dviem dienoms.

Ankstesniame teismo posėdyje jis pripažino savo kaltę dėl grasinimo padaryti turtinę žalą, kai buvo susitarta atsisakyti kaltinimų dėl šantažo.

Teisėja Angela Nield kaltinamajam skyrė 34 savaičių lygtinį įkalinimą su dvejų metų bandomuoju laikotarpiu.

Pasak jos, E.Rodgersonas įvykdė „kvailą išsišokimą“. Teisėja atsižvelgė į faktą, kad to vyro veiksmai nesukėlė praktinių pasekmių ir kad Conduitas dalyvavo karaliaus Jurgio lenktynėse bei iškovojo pergalę.

Tačiau A.Nield pabrėžė, jog šis atvejis turi tapti pamoka kitiems. Advokatas Josephas Hartas nurodė, kad E.Rodgersonas dirba vienoje kelionių agentūroje, taip pat statydavo vieno sindikato surinktas pinigų sumas. Pasak teisininko, kaltinamasis pažinojo kai kuriuos to sindikato narius, tačiau dalis jų buvo nežinomi.

„Tas sindikatas jam pranešdavo, kada ir kur statyti pinigus, siekiant geriausių lošimo sąlygų, – nurodė J.Hartas. – Pinigai buvo statomi labai apdairiai, o statymo laiką reikėdavo tiksliai apskaičiuoti, nes (lažybų) sąlygos keisdavosi labai sparčiai.“ Tačiau E.Rodgersonas pavėlavo pastatyti už Conduitą, nes tą dieną turėjo daug darbo.

„Jis užmiršo ir nepastatė pinigų tinkamu laiku ir už tinkamą poziciją. Jis suprato, kad Conduitui laimėjus, jis liktų skolingas sindikatui daugiau nei 50 tūkst. svarų“, – pridūrė advokatas.

E.Rodgersonas „smarkiai išsigando“, nes galėjo likti skolingas sumą, kurios nebūtų įstengęs grąžinti.

„Jis manė, kad tie šešėlyje esantys žmonės yra įtakingi. Jis baiminosi, kad gali nukentėti nuo tų žmonių, – aiškino J.Hartas. – Taigi iš pradžių jiems melavo, kad kažkas paėmė lažybų kvitą, tačiau sindikatas pareiškė jį susirasiantis.“

„Panika tęsėsi, todėl jis įvykdė šį, atvirai kalbant, neapgalvotą ir labai kvailą nusikaltimą“, – pabrėžė teisininkas. 

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

15MAX

Mano kiemas

Atsakingai kuriamas šeimos verslas

Video

00:22
01:07
00:21

Esports namai

Grožio programa 360°

URBAN˙/

Kiekvienas gali

Kiekvienas gali
Parašykite atsiliepimą apie 15min