Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Britė po migrenos priepuolio ėmė kalbėti su prancūzišku akcentu (video)

Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Viename kaimelyje Anglijos pietvakariuose gyvenanti 49 metų moteris po stipraus migrenos priepuolio ėmė kalbėti su prancūzišku akcentu. Neurologai tokiu atveju kalba apie retą sindromą, kuris priverčia, pavyzdžiui, niekada Vokietijoje nebuvusį žmogų kalbėti su vokišku akcentu, praneša „The Associated Press“.

Tokio neįtikėtino sutrikimo kankinama Kei Rasel šią savaitę dalyvavo BBC laidoje ir kalbėjo kimiu balsu tęsdama balsius su akcentu, kuris būdingas prancūzams. Kartais akcentas buvo panašus į atvykėlių iš Rytų Europos. Laidos metu buvo parodytas ir vaizdo įrašas, kuriame K.Rasel kalba su ryškiu akcentu, būdingu žmonėms, gyvenantiems Anglijos pietuose.

„Kai žiūriu šį įrašą, matau save tokią, kokia buvau, – liūdnai šypsodamasi sakė K.Rasel. – Labiausiai ilgiuosi net ne savo balso. Nors, žinoma, norėčiau jį susigrąžinti. Viskas yra gerokai giliau.“

Iki šiol tiksliai nenustatyta, kas atsitiko moteriai, kai šių metų sausį ją ištiko stiprus migrenos priepuolis. Dabar su ja nebegalima susisiekti: jos telefono numeris pakeistas, nepavyko jos rasti ir per buvusį darbdavį.

BBC pabrėžia, kad K.Rasel atvejis panašus į vadinamąjį užsienietiško akcento sindromą. Visame pasaulyje užfiksuotos tik kelios dešimtys tokių atvejų. Yra žinoma, kad žmonės pradėjo kalbėti su vokišku, ispanišku, velsietišku, itališku ir airišku akcentais. Daugeliu atveju tokie žmonės neturėjo nieko bendra su šalimi, kurios akcentą įgijo.

VIDEO: Foreign Accent Syndrome (Kay Russell)
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min