Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Britų policininkai sugadino šimtus dyzeliu varomų automobilių, įpylę benzino

Benzinas
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Degalai
Šaltinis: 15min
0
A A

Didžiosios Britanijos policijos pareigūnai per žioplumą sugadino šimtus automobilių, kai vietoj dyzelino į juos įpylė benzino.

Tai paaiškėjo Esekso grafystės policijai atskleidus duomenis apie išlaidas dėl sugadintų automobilių, praneša Telegraph.co.uk. Per pastaruosius 7 metus ne tos rūšies degalų buvo įpilta į 332 automobilius, šios žioplos klaidos mokesčių mokėtojams kainavo per 62 tūkst. svarų (256 tūkst. Lt).

Teigiama, kad tokias klaidas atlieka visos šalies policijos pareigūnai. Jei tai tiesa,ir jei visų 43 grafysčių policininkai yra tokie pat žiopli, tokios klaidos mokesčių mokėtojams kasmet atsieina per 380 tūkst. svarų (1,57 mln. Lt).

Esekso grafystės pareigūnų neapdairios klaidos buvo atskleistos 2008 metais, kai paskelbta, kad policininkai nepastebi užrašo „dyzelis“ ant degalų bako dangtelio ir per 5 metus į 222 tokius automobilius įpylė benzino.

Policijos vadovybė nusprendė imtis veiksmų ir į automobilius įdiegė specialias įspėjimo sistemas, tai kainavo apie 4 tūkst. svarų.

Policininkams tenka pakaitomis vairuoti tiek benzinu, tiek dyzeliu varomus automobilius, todėl klaidų pasitaiko.Naujieji degalų bakų dangteliai nudažyti šviesiai geltona spalva, kad atkreiptų dėmesį, o jį atsukus užsidega lemputė ir paleidžiamas garso įrašas, kuris praneša: „Tai yra dyzeliu varomas automobilis.“

Nepaisant to, per pastaruosius dvejus metus dar 110 dyzeliu varomų automobilių buvo sugadinti dėl to, kad į juos įpilta benzino.

„Mes nuolat primename savo darbuotojams įsitikinti, kad jie pilasi tinkamus degalus. Deja, jiems tenka pakaitomis vairuoti tiek benzinu, tiek dyzeliu varomus automobilius, todėl klaidų pasitaiko“, – teigė Esekso policijos atstovė spaudai.

Benzinas gali nepataisomai sugadinti dyzelinu varomo automobilio variklį, jei jis yra užvedamas. Benzino degimo temperatūra yra aukštesnė, be to, jis sudega greičiau.

Teigiama, kad Didžiojoje Britanijoje kasdien benzino į dyzeliu varomą automobilį įsipila per 400 vairuotojų. Tokie atvejai dažniausi penktadieniais, kai pavargę po darbo žmonės grįžta namo ir yra labiau išsiblaškę. Per metus dėl to negrįžtamai sugadinama apie 155 tūkst. automobilių.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min