Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2017 02 27, 09:19

„ChangeMakers’ON“: pirmasis Lietuvoje socialinio verslo ir inovacijų startuolių savaitgalis

Pravesti renginį iš DidžiosiosBrritanijos specialiai į Lietuvą atvyko socialinio verslo atstovas, „Afristar Foundation Team“ įkūrėjas ir direktorius Gbolahan Peter Macjob „ChangeMakers‘ON renginyje aš matau daugybę potencialo ir noro keistis. Manau, kad po kelių metų, šis renginys išaugs į didžiulį ir daugelio laukiamą metų įvykį. Ir tai taps fenomenaliu reiškiniu.“ – teigė renginio vedėjas.
Renginio akimirkos
Renginio akimirkos / Agnės Ošlapaitės nuotr.

Atidarymo ceremonijos metu buvo pasirašyta bendradarbiavimo sutartis tarp „ChangeMakers‘ON“ organizuojančių organizacijų: VšĮ „ Europos socialinis verslumo ugdymo ir inovatyvių studijų institutas“, VšĮ „Versli Lietuva“ bei Kauno technologijos universiteto. Šia sutartimi organizacijos siekia tvaraus ilgalaikio bendradarbiavimo populiarinant socialinį verslą ir socialines inovacijas Lietuvoje bei už jos ribų.

„Bendradarbiavimo sutartis suteikia pagrindą trišaliam bendradarbiavimui tarp valstybės sektoriaus, akademijos ir privačių iniciatyvų. Tiek akademija, tiek valstybinis sektorius, tiek privatus sektorius mato socialinio verslo poreikį visuomenėje. Socialinis verslas yra efektyvus mechanizmas spręsti įvairiausias problemas.

O „ChangeMakers‘ON“ yra simbolinis renginys, kuris davė pradžią šiam bendradarbiavimui.

Mūsų bendradarbiavimas tikrai neapsiribos vien tik „ChangeMakers‘ON“ renginiu.“ – teigė VšĮ „Versli Lietuva“ projektų vadovė ir „ChangeMakers‘ON“ ekspertė Neringa Stroputė.

Socialinis verslas nėra kažkas neįkandamo: savo patirtimi pasidalino su dalyviais „Kas vyksta Kaune“ įkūrėjas Vaidas Pilkauskas.

„Kas vyksta Kaune“ prasidėjo nuo socialinio tinklapio „Facebook“. Keldavome nuotraukas, filmuodavom ir kiekvieną dieną žmonių klausdavome: „Kas vyksta Kaune?“, o jie mums atsakydavo: „Tai Jūs pasakykite kas vyksta Kaune!“. Dabar, po dviejų metų, mes per dieną gauname apie 100 naujienų, kurias mums praneša kauniečiai.“ – savo patirtimi dalinosi V.Pilkauskas.

Atidarymo ceremonijos metu vyko ir podiumo diskusija. Jos dalyviai: Socialinės darbo ir apsaugos ministerijos viceministras Eitvydas Bingelis, Kauno miesto savivaldybės vicemeras Simonas Kairys, KTU prorektorė Jurgita Šiugždinienė, FACTOBOTICS bendraįkūrėjas Justinas Katkus, „Versli Lietuva" atstovė Neringa Stroputė, VšĮ „Europos socialinis verslumo ugdymo ir inovatyvių studijų institutas“ direktorė Simona Šimulytė, „SCEMS France“ bendraįkūrėjas Aidas Baubonis ir verslo akseletaroriaus SOCIFACTION projektų vadovė Monika Juknienė.

Podiumo diskusijos dalyviai aptarė socialinio verslo įvaizdžio problemą, kaip suprantamos socialinės inovacijos, teisines problemas, su kuriomis susiduria socialinis verslas bei socialinės įmonės ir daugybę kitų klausimų. Klausimus uždavinėjo ir „ChangeMakers‘ON“ renginio dalyviai, ir gyvos podiumo transliacijos žiūrovai.

„Ūkio ministerija nori sudaryti palankią terpę vystytis socialiniam verslui. Svarbu yra suformuluoti palankią teisinę bazę. „ChangeMaker‘iai“, kuria pozityvų pokytį ir nepalankiomis sąlygomis, tačiau palanki aplinka juos įgalintų dar labiau.“ – teigė VšĮ „Versli Lietuva“ projektų vadovė ir „ChangeMakers‘ON“ ekspertė Neringa Stroputė.

Podiumo diskusijos dalyviai sutiko, jog valstybės sektorius turėtų labiau klausyti pilietinės visuomenės poreikių: žmonės iniciatyvų gali imtis ir be valstybės įsitraukimo, tačiau valstybė be žmonių – negali efektyviai spręsti socialinių problemų.

„Podiumo diskusija ir pats „ChangeMakers‘ON“ turėjo įspūdingą pradžią. Dienos pradžia – parodo kokia bus likusi diena ir aš manau, jog „ChangeMakers‘ON“ yra didžiulis pasisekimas“ – savo įspūdžiais dalinosi renginio vedėjas Peter Macjob.

Po oficialios ceremonijos dalies, 14-a komandų pristatė savo socialinio verslo idėjas, kurias tobulins visą savaitgalį.

„Noriu sukurti internetinę parduotuvę, kuri pardavinėtų praktiškai pritaikomus rankdarbius, pagamintus žmonių iš trečiųjų pasaulio šalių. Ši idėja atvertų naują rinką trečiojo pasaulio šalių gyventojams.“ – savo idėja dalinosi „ChangeMakers‘ON“ dalyvė Agnė Ignatavičienė.

„ChangeMakers‘ON“ – „VšĮ „Europos socialinio verslumo ugdymo ir inovatyvių studijų institutas“, VšĮ „Versli Lietuva“ bei KTU bendras projektas. Renginiu pradedamas bendradarbiavimas socialinio verslo ir socialinių inovacijų srityje. „ChangeMakersON“ renginys yra pirmasis ir tęstinis šio bendradarbiavimo pavyzdys. Prie renginio įgyvendinimo prisideda per 20 Lietuvos ir tarptautinių organizacijų.

Renginyje taip pat dalyvauja užsienio startuolių grupės bei verslo atstovai iš kitų valstybių.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Partnerio turinys

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min