Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Conchitai Wurst muzika pasirodė svarbiau už dalyvavimą renginyje apie homoseksualų teises

Conchita Wurst
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Conchita Wurst
Šaltinis: 15min
0
A A

Šių metų „Eurovizijos” nugalėtoja barzdotoji Austrijos atlikėja Conchita Wurst nepraleidžia progos pasisakyti už seksualinių mažumų teises, lygybę ir toleranciją, mat pati yra transvestitė. Tačiau pakviesta į Briuselį dalyvauti tarptautinėje konferencijoje apie kovą su šių žmonių diskriminacija ir tapti viena iš svarbiausių pranešėjų, ji paskutinę minutę pasirinko karjerą.

Antradienį Briuselyje vyksta konferencija, kurią organizuoja šį pusmetį Europos Sąjungos (ES Tarybai pirmininkaujanti Italija ir Pagrindinių teisių agentūra (Fundamental Rights Agency, FRA). Tokio pobūdžio renginys, siekiant sustiprinti Bendrijos institucijų pastangas įveikti diskriminaciją ir priešiškumą lesbiečių, gėjų, biseksualų ir transseksualų (LGBT) atžvilgiu, per pirmininkavimą ES Tarybai organizuojamas pirmą kartą istorijoje.

Ji šiuo metu įrašinėja naujus kūrinius, kurie jai yra didesnis prioritetas, ir kai kuriems darbams atlikti yra nustatyti nekeičiami terminai.

Konferencijos programoje buvo nurodyta, kad nuolat už lygybę pasisakanti aktyvistė Conchita Wurst sakys baigiamąją kalbą „Nesustabdomas lygybės balsas – liudijimas“. Ji turėjo į Tarybos pastatą, kur vyksta renginys, ateiti per VIP įėjimą. Prie durų ją turėjo pasitikti FRA vadovas Mortenas Kjaerumas ir Italijos parlamentaras bei aktyvistas Ivanas Scalforoto.

Tačiau kone paskutinę minutę „Eurovizijos” nugalėtoja savo planus pakeitė. Likus savaitei iki konferencijos, organizatoriai portalą 15min.lt informavo, jog atlikėja dalyvavimą atšaukė. Mat šiuo metu ji įrašinėja naujus kūrinius, kurie jai yra didesnis prioritetas, ir kai kuriems darbams atlikti yra nustatyti nekeičiami terminai.

Organizatoriai rado kitą būdą atlikėjai pasirodyti konferencijos dalyviams – maždaug 450 politikų, diplomatų, žmogaus teisių gynėjų, aktyvistų, LGBT žmonių iš įvairių ES valstybių. Jiems bus parodytas iš anksto įrašytas Conchitos Wurst kreipimasis.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min