Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Danijoje pardavinėjamas garsiosios pranašo Mohammedo karikatūros atspaudai

Šaltinis: 15min
0
A A

Danijos laisvosios spaudos draugija pradėjo pardavinėti pranašo Mohammedo karikatūros atspaudus. Ši 2005 metais Danijos laikraštyje pasirodžiusi karikatūra sukėlė viso pasaulio musulmonų pyktį, trečiadienį skelbiama draugijos tinklalapyje.

Buvo padaryta tūkstantis karikatūros, kurioje islamo pradininkas pavaizduotas su bombos formos turbanu, atspaudų. Jie draugijos svetainėje pardavinėjami po 250 dolerių.

Kiekvienas atspaudas yra numeruotas ir pasirašytas dailininko Kurto Westergaardo.

„Dabar jūs galite įsigyti žymiausią mūsų laikų piešinį“, – skelbiama svetainėje.

73-ejų K.Westergaardas yra vienas iš 12 dailininkų, kurių karikatūros 2005 metų rugsėjį buvo išspausdintos Danijos laikraštyje „Jyllands-Posten“ ir sukėlė tikrą audrą islamo pasaulyje.

Nuo to laiko, baimindamasis dėl savo gyvybės, dailininkas yra priverstas slapstytis.

Praėjusiais metais Danijoje buvo suimti du Tuniso piliečiai, įtarus, kad jie rengiasi nužudyti dailininką. Jie vėliau be teismo buvo išsiųsti iš šalies.

„Ši karikatūra Kurtą Westergaardą išgarsino visame pasaulyje, tačiau dabar jį nuolatos saugo policija“, – nurodoma draugijos svetainėje.

„Nepaisant islamistų grasinimų, jis niekada nesigailėjo ir neatsipašė už tai, kad yra laisvas menininkas“, – sakoma interneto svetainėje.

Dėl šių karikatūrų buvo įvykdyti išpuoliai prieš Danijos ambasadas kai kuriose musulmoniškose šalyse, mažiausiai 50 žmonių žuvo per protesto akcijas, kurios 2006 metų sausį ir vasarį vyko Artimuosiuose Rytuose, Afrikoje ir Azijoje.

Praėjusią savaitę Turkija iš pradžių prieštaravo Anderso Fogho Rasmusseno  paskyrimui NATO generaliniu sekretoriumi, tarp kitų priežasčių nurodydama ir tai, kad Danijos ministras pirmininkas gynė laikraščio „Jyllands-Posten“ teisę spausdinti karikatūras.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Danija
Parašykite atsiliepimą apie 15min