Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Danijoje parduodama brangiausia pasaulyje konjako kolekcija

Bay van der Buntas
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Bay van der Buntas
Šaltinis: 15min
0
A A

Danijoje gyvenantis kolekcionierius žada parduoti net 5 tūkstančius neatidarytų konjako butelių, kurių bendra vertė siekia daugiau kaip 20 milijonų litų, – praneša „The Telegraph“.

Kolekcionierius Bay Van der Buntas gali didžiuotis konjako buteliu, kuris 1795 metais buvo pagamintas Prancūzijoje ir kurį vežiojosi pats Napoleonas Bonapartas.

Net šešių litrų talpos konjako butelis yra vertas daugiau kaip 114 tūkstančių svarų sterlingų (maždaug 456 tūkstančių litų).

„Šis konjakas keliavo su Napoleono armija. Jį tiesiog buvo galima išvysti tarp kitų Napoleono gėrimų“, – savo kolekcija džiaugiasi B.Buntas.

Šį butelį Bay Van der Buntas įsigijo iš Čikagoje gyvenančio kolekcionieriaus 1990 metais vos už 20 tūkstančių svarų (80 tūkst. litų). Praėjus daugiau kaip 20-čiai metų šio butelio vertė išaugo net 5 kartus.

Reuters/Scanpix nuotr./Dalis ia Bay van der Bunto butelių kolekcijos
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Dalis iš Bay van der Bunto butelių kolekcijos

Kolekcijoje taip pat yra ir „Courvoisier & Curlier“ konjako butelis, kurio vertė siekia 39 tūkstančius svarų (156 tūkst. litų). Šio konjako istorija siekia dar Prancūzijos revoliucijos laikus – 1789-uosius metus.

Pirkėjams, kurie tikisi nusipirkti tik šiuos butelius, teks nusivilti, kadangi Bay Van der Buntas žada visą savo kolekciją, kurią pradėjo dar jo prosenelis 1880 metais, parduoti tik vienam žmogui.

Kolekcionierius nepaprastai bijo, kad šią kolekciją įsigijęs pirkėjas nesumąstytų kurio nors butelio atsidaryti ir išgerti.

„Man baisu ir pagalvoti, kad kas nors drįstų išgerti šitokios vertės gėrimus, tai būtų tiesiog barbariškas elgesys“, – nuogąstauja Bay Van der Buntas.

Pardavimų agentas Bartas Lamingas užtikrino kolekcionierių, kad jo konjako tikrai nenusipirks toks žmogus, kuris jį išgertų.

„Mes taikomės į turtingus Rusijos ar Kinijos pirkėjus, nes manome, kad žmonės iš šių šalių gali sau leisti įsigyti tokius brangius gėrimus. Be abejo, išlieka grėsmė, kad šie gėrimai bus išgerti, tačiau mes pasistengsime analizuoti potencialius pirkėjus, kad išvengtumėm šios rizikos“, – tikino už kolekcijos pardavimą atsakingas agentas Bartas Lamingas.

Reuters/Scanpix nuotr./`ioje patalpoje saugomi 5 tūkstančiai kolekcininko Bay van der Bunto butelių
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Šioje patalpoje saugomi 5 tūkstančiai kolekcininko Bay van der Bunto butelių

 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min