2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti

Dar 17 JAV milijardierių žada paaukoti pusę savo turto labdarai

Dar 17 JAV milijardierių , tarp jų socialinio tinklo „Facebook“ įkūrėjai Markas Zuckerbergas ir Dustinas Moskovitzas, pažadėjo paaukoti labdarai pusę savo turto per kampaniją, kurią organizavo turtuoliai Billas Gatesas ir Warrenas Buffettas.
Kompanijos „Facebook“ įkūrėjas Markas Zuckerbergas.
Kompanijos „Facebook“ įkūrėjas Markas Zuckerbergas. / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Iš viso prie labdaros kampanijos „Duodamas pažadas“, kurią birželio mėnesį pradėjo IT technologijų milžinės „Microsoft“ magnatas B.Gatesas ir finansinių investicijų guru W.Buffettas, prisidėjo jau 57 JAV turtuoliai. Apie naujus programos dalyvius buvo pranešta trečiadienio vakarą atskiru pranešimu.

B.Gatesas, jo sutuoktinė Melinda ir W.Buffettas kreipėsi į turtuolius ragindami juos dabar arba po mirties paaukoti pusę savo užgyvento turto ir apie tokius savo ketinimus informuoti viešai.

„Duodamas pažadas“ nepriima pinigų ir nenurodo, kaip juos aukoti, tačiau prašo milijardierių moraliai įsipareigoti paaukoti dalį savo turto labdarai.

„Karjerą darantys žmonės ilgai laukia, kol pasiryžta ką nors duoti kitiems. Bet kam laukti, kai tiek daug reikia padaryti“, – klausia M. Zuckerbergas, rugsėjį paaukojęs 100 mln. JAV dolerių Niuarko ir Naujojo Džersio mokykloms, savo pareiškime.

Be jauniausių pasaulio milijardierių M.Zuckerbergo ir D.Moskovitzo pusę savo turto ketina atsisakyti vienas kompanijos AOL įkūrėjų Steve'as Case'as, finansininkas Carlas Icahnas ir jo kolega filantropas Michaelas Milkenas, kuris praėjusiame dešimtmetyje pateko į kalėjimą už vertybinių popierių įstatymų pažeidimą.  

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Dantų implantacija: ar verta investuoti į savo šypseną?
Reklama
„FreeBuds Pro 3“ – geriausios belaidės ausinės „Huawei“ istorijoje
Reklama
Tūkstančiai valandų, skirtų mokymuisi: IKEA dalinasi, kiek kainuoja darbuotojų augimas
Reklama
Keliautojas ekstremalas Karolis Mieliauskas: ekspedicijose kas nors iš komandos narių visuomet peršąla ar kokia infekcija užsikrečia, o aš vis „išsisuku“
Parašykite atsiliepimą apie 15min