Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Daugiau nei 20 tūkst. moksleivių iš 411 mokyklų tikrinsis žinias Europos egzamine

Egzaminas
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Egzaminas
Šaltinis: 15min
0
A A

Moksleiviai ir visi norintys gegužės 9-ąją tikrins savo žinias apie Europos Sąjungą (ES). 411-os Lietuvos mokyklų mokytojai surengs žinių apie ES patikrinimą – Europos egzaminą ir Europos viktoriną. Pasitikrinti žinias ir atsakyti į klausimus apie ES galės ir socialinio tinklo „Facebook“ vartotojai. Europos egzaminas jau antrus metus iš eilės organizuojamas Europos dienos proga.

„Egzaminas yra rimtas žinių išbandymas. Pavyzdžiui, pernykščio egzamino dalyviai turėjo žinoti, kaip pasakyti „Labas“ čekiškai, ir atsakyti, koks pareigūnas atstovauja Lietuvai ES Žemės ūkio taryboje“, – sako Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje atstovas spaudai Giedrius Sudikas.

Žinių apie ES patikrinimą mokyklose sudaro dvi dalys: Europos egzaminas ir Europos viktorina. 10–12 klasių moksleiviai varžysis Europos egzamine, kur jiems bus pateikti klausimai apie tai, kaip veikia ES, apie ES istoriją, piliečių teises ir bendrosios rinkos galimybes, eurą, valstybes nares ir įvairias su ES susijusias įdomybes. Iš mokykliniame ture dalyvavusių mokinių bus atrinkti 30, kurie gegužės 20 dieną varžysis dėl geriausiai ES reikalus išmanančio moksleivio vardo konkurso finale Vilniuje. Finalo prizininkai ir jų mokytojai bus apdovanoti pažintinėmis kelionėmis į ES institucijas Briuselyje.

Jaunesniųjų klasių moksleiviai dalyvaus Europos viktorinoje, kur jų lauks paprastesni klausimai.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min