Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2009 sausio 9d. 17:02

Dešimt būdų, kaip įveikti žiemos depresiją

Depresija
Photos.com / Depresija
Už lango siaučia žiema. Sutrumpėjus dienoms ir įsismaginus šalčiams, netgi žvaliausiems iš mūsų gali subjurti nuotaika. Žiemos liūdesys gali būti apibūdinamas kaip švelni depresija, motyvacijos stoka ir energijos trūkumas, kurį šaltuoju sezonu patiria daugelis iš mūsų. Laimei, yra daug būdų, kaip to išvengti.

1. Sportuokite

Sportas reikalingas ne vien tam, kad išlaikytume norimą svorį ar išliktume sveiki. Jis taip pat puikiai padeda susidoroti su stresu. Visą dieną turėsite daugiau energijos ir pagreitės jūsų medžiagų apykaita. Mankšta taip pat padeda išsivaduoti „geros savijautos medžiagoms“, kurios gerina nuotaiką.

2. Sveikai maitinkitės

Tai, ką ir kaip valgote, turi didelės reikšmės jūsų nuotaikai ir energijai. Venkite rafinuoto ir apdirbto maisto. Šis maistas ne tik neturi jūsų organizmui reikalingų medžiagų, bet ir gali išsunkti organizmo energiją ir taip paveikti jūsų nuotaiką – sukelti depresiją, dėmesio sutrikimus ir nuotaikų kaitas. Pamėginkite vartoti visaverčius angliavandenius (grūdėtos duonos, rudųjų ryžių, daržovių, vaisių) ir išgerkite aštuonias stiklines vandens per dieną. Šis sveikas maistas aprūpins jūsų kūną ir protą maistingomis medžiagomis, stabilizuos cukraus lygį kraujyje ir suteiks energijos.

3. Būkite saulėje

Dauguma žmonių žino, kad iš saulės gauname vitamino D. Tačiau ar žinojote, kad ji taip pat gerina nuotaiką? Žiemos dienos yra trumpesnės ir tamsesnės negu kitais mėnesiais; taip pat dėl šalto oro žmonės praleidžia mažiau laiko gryname ore. Saulės šviesos trūkumas gali sukelti depresiją be jokios priežasties! Panašiai kaip ir mankšta, buvimas saulės spinduliuose smegenyse išlaisvina nuotaiką gerinančias medžiagas. Pamėginkite praleisti daugiau laiko gryname ore. Dieną atitraukite užuolaidas ir įsileiskite daugiau šviesos. Būdami restoranuose, darbe ar paskaitose atsisėskite kuo arčiau langų.

4. Sveikai gyvenkite

Nesenai atliktas tyrimas parodė stiprų ryšį tarp sveiko gyvenimo būdo ir depresijos. Sveikai gyvenančios moterys (sportuojančios, nerūkančios) išgyvendavo mažiau depresyvių dienų nei tos, kurių gyvenimo būdas buvo mažiau sveikas. Nors buvo tiriamos tik moterys, rezultatai tinka ir vyrams.

5. Venkite išgertuvių

Kai kam gali atrodyti, kad pasisėdėjimas su šaltu alumi ar vyno taure yra vienintelis dalykas, ką galima veikti šaltais žiemos vakarais ir daugelis žmonių bando taisyti nuotaiką alkoholiu. Tačiau alkoholis iš tiesų yra depresantas ir vietoj to, kad pagerintų nuotaiką, ją tik pablogina. Esant blogai nuotaikai geriausias sprendimas būtų vengti alkoholio. Saikingas gėrimas daugeliui žmonių žalos nedaro, tačiau išgertuvės (kai vieno pasisėdėjimo metu išgeriami daugiau nei penki gėrimai) nėra sveikas sprendimas. Ateinantį rytą jausitės prastai ir dar labiau pavargę, tai paveiks daugelį jūsų gyvenimo sričių.

6. Planuokite malonius dalykus

Laukiant ko nors malonaus labai kyla motyvacija. Žiema atrodo begalinė! Tačiau planuojant ką nors jaudinančiai malonaus jūsų nuotaika pasitaisys vien nuo laukimo. Suplanuokite ką nors, kas jums teikia džiaugsmo – savaitgalio kelionę, dieną spa centre, vakarėlį (tik atminkite penkių gėrimų taisyklę) ar kitą kokį jums ypatingą įvykį.

Laukiant ko nors malonaus labai kyla motyvacija. Žiema atrodo begalinė! Tačiau planuojant ką nors jaudinančiai malonaus jūsų nuotaika pasitaisys vien nuo laukimo.

7. Atsipalaiduokite

Jūs esate užsiėmę! Darbas, paskaitos, šeima, draugai, susitikimai, susirinkimai – netgi jeigu jums patinka būti užimtam, kiekvienam reikia šiek tiek laisvo laiko. Nebijokite pasakyti „ne“ papildomai veiklai (atidirbti pamainą už bendradarbį, atnešti maisto į sūnaus klasės vakarėlį). Pamėginkite kasdien praleisti penkias minutes visai nieko neveikdami! Paskaitykite knygą ar žurnalą, išsimiegokite savaitgaliais, eikite anksti į lovą, medituokite, praktikuokite jogą. Atsipalaidavimas, ypač jogos siūlomais būdais, gali pašalinti stresą ir palikti jus su ramia energija. Protiniai pratimai, kaip meditacija ar pozityvus mąstymas, gali padėti atsikratyti depresijos.

8. Mėgaukitės šiuo metų laiku

Užuot vengę šalčio ir sniego – bandykite atrasti jo teikiamus malonumus! Užsiimkite čiuožinėjimu, ledo rituliu, snieglenčių sportu ar netgi pasivažinėjimu rogutėmis! Mėgaukitės šiomis galimybėmis kol galite – juk jos tai įmanoma tik kelis mėnesius per metus. Aktyvi veikla įkraus jus energija. Požiūris į žiemą pozityviu kampu palaikys jūsų dvasią.

9. Nebijokite prašyti palaikymo

Nenuvertinkite draugų, šeimos, bendradarbių ir kaimynų. Į ką galite kreiptis kai jaučiatės liūdni ir jums reikalingas palaikymas? Nebijokite prašyti pagalbos ar palaikymo, kai jis jums reikalingas. Kažkas paprasto kaip skambutis, pokalbis prie kavos, gražus elektroninis laiškas gali praskaidrinti nuotaiką.

10. Nusnauskite

Žiemos sezonu daugumai žmonių norisi daugiau miego. Reguliuodami miego laiką ir laikydamiesi disciplinos galite su šiuo potraukiu susitvarkyti. Laikykitės 7-8 valandų miego trukmės kasnakt ir nuosekliai gulkitės tuo pačiu metu. Taip jūsų miego poreikiai susinormalizuos ir turėsite daugiau energijos. Pamėginkite nepersimiegoti – 12 valandų miegas savaitgaliais gali jus priversti jaustis dar labiau pavargusiais. Nepamirškite nusnausti! Trumpas 10-30 minučių popietės miegas gali jums suteikti energijos visam pusdieniui.

 

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

vakarai.us

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

Metas rinktis

Mėgaukis šiandien

Rūpintis aplinka – paprasta

Esports namai

Sveikos ir gražios kojos

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min