Dabar populiaru
Šiame straipsnyje pateikiama informacija skirta asmenims nuo 18 metų, kurie pagal galiojančius LR įstatymus turi teisę naudotis tokio pobūdžio informacija. Jei jums nėra 18 metų, prašome spausti NE ir neatidaryti šio straipsnio. Jei jums jau yra 18 metų, spauskite TAIP tuo pačiu patvirtindami, kad vaizdinė ir grafinė informacija bus skirta tik jūsų asmeniniam naudojimui ir saugoma nuo nepilnamečių.
Taip
Ne
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Didžiojoje Britanijoje devynias savaites bus rodoma šokiruojanti reklama prieš rūkymą

N-18
Rūkymui - ne!
Fotolia nuotr. / Rūkymui - ne!
Šaltinis: 15min
0
A A

Didžiosios Britanijos vyriausybė nusprendė imtis dar griežtesnių priemonių bandydama sumažinti rūkančiųjų skaičių šalyje ir išleido itin bjaurią reklamą, kurioje pavaizduotas ant cigaretės augantis auglys.

Penktadienį į eterį paleista reklama buvo užsakyta Sveikatos departamento po to, kai Didžiojoje Britanijoje atlikta apklausa parodė, jog daugiau kaip trečdalis šalies gyventojų mano, kad rūkymo sukeliama žala žmogaus sveikatai yra gerokai perdėta, praneša „The Dailymail“.

Taip britai mano nepaisydami fakto, kad rūkymas vis dar laikomas viena pagrindinių ankstyvos mirties priežasčių, kiekvienais metais šis žalingas įprotis nusineša per 100 tūkst. gyvybių.

Kaip praneša Sveikatos departamentas, ši reklama koncentruojasi į faktą, kad surūkius bent 15 cigarečių žmogaus organizme gali prasidėti mutacijos, sukeliančios vėžinių auglių atsiradimą.

„Ši reklamos kampanija turėtų atverti žmonėms akis ir parodyti paslėptą rūkymo žalą. Reklamoje vaizduojamas rūkantis žmogus ir sulig kiekvienu dūmo įtraukimu ant jo cigaretės esantis auglys vis auga – lygiai tas pats nutinka ir rūkančių žmonių organizme. Mes puikiai žinome, kad rūkantys žmonės mano, jog vėžys jiems negresia ir jie net nenumano, kas jų organizme vyksta užsitraukus cigaretės dūmą, todėl tikimės, kad ši reklama jiems padės atverti akis“, – tikino Sveikatos departamento medicinos profesorė Sally Davies.

Pastaruosius aštuonerius metus Sveikatos departamento užsakytos prieš rūkymą nukreiptos reklamos buvo kur kas švelnesnės, todėl šiais metais buvo nuspręsta žmones nuo rūkymo atpratinti kiek žiauresne reklama.

„Mums kelia nerimą tai, kad žmonės vis dar pervertina rūkymo sukeliamą žalą jų sveikatai, ir norime, jog rūkaliai suprastų, kad kiekvienas pakelis cigarečių vis labiau didina jų vėžio susirgimo riziką“, – sakė Sally Davies.

2,7 mln. svarų sterlingų kainavusi reklamos kampanija per Didžiosios Britanijos televiziją, internete ir švieslentėse bus rodoma devynias savaites.

VIDEO: Graphic anti-smoking advert released in UK

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min