Dabar populiaru
Publikuota: 2013 sausio 4d. 17:02

Didžiosios Britanijos teismas nesugebėjo nuteisti 12-mečio nusikaltėlio – pastarasis pasirodė tam per kvailas

Teismas
Trakų rajono apylinkės teismo nuotr. / Teismas

Dvylikametis britas iš Portsmuto, kaltinamas daugiau nei 20-čia nusikaltimų, penktadienį buvo paleistas teismo salėje taip jo ir nenuteisus, rašo newsru.com. Pasirodė, kad teismai neturi korektiškų priemonių kovoti su tokiais nusikaltėliais.

Moksleivis buvo kaltinamas daugybe nusikaltimų, tarp jų ir seksualine prievarta, užpuolimu iš rasinių paskatų sunkinančiomis aplinkybėmis, vagystėmis. Jį nuteisti bandyta ne mažiau nei 15 kartų, tačiau teismo psichologų išvadose buvo teigiama, kad berniuko, šiuo metu gyvenančio globėjų šeimoje, intelekto koeficientas itin žemas – vos 58.

Teisėjas, nagrinėjęs paskutinę jaunojo nusikaltėlio bylą, nutarė, kad toks žemas išsivystymo lygis reiškia, jog berniukas negali tinkamai suprasti savo paties teismo proceso. Teisėjas situaciją apibūdino taip: teismas negali priimti 12-mečio pareiškimo dėl kaltės pripažinimo, kadangi šis nesuvokia savo veiksmų pasekmių.

O kadangi nepilnametis negali dalyvauti teismo procese, tai jis negali būti pripažintas kaltu. Gydytojai rekomenduoja berniuką paguldyti į psichiatrijos ligoninę, tačiau net ir to negalima padaryti, nes jis nėra nuteistas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 15min