15min be reklamos

Didžiulis tvenkinys pašykštėjo gerų laimikių: žvejams negelbėjo nei patirtis, nei fortūna

Nors Angirių tvenkinys yra didžiausias rajone ir žuvų ištekliai jame nemaži, tai ne garantija, kad pagausi daug žuvies – tuo galėjo įsitikinti žvejai, praėjusį šeštadie­nį susirinkę dalyvauti spiningavimo iš valčių varžybose.
Žvejai
Žvejai / R.Valionio nuotr.

Varžybas organizavusios Kėdainių medžiotojų ir žvejų draugijos vadovas Lionius Stanevičius teigė, kad draugija ir anksčiau organizuodavo varžybas, bet žvejai savo sėkmę bandydavo nuo kranto.

„Mūsų draugija vienija per 1 000 žvejų. Pastebėję, kad pastaruoju metu vis labiau populiarėja spiningavimas ir nemažai žvejų jau turi įsigiję valtis, nutarėme pirmą kartą organizuoti varžybas iš valčių, juolab, kad ir proga neeilinė – šiemet Kėdainiai švenčia 650 metų jubiliejų, tad ir mėgėjai, ir profesionalai galės pasivaržyti dėl mero įsteigtos taurės, dalyvių laukia ir kiti prizai.​​​​​​

Varžybas surengėme Angirių tvenkinyje, nes čia įrengta labai patogi valčių nuleidimo vieta, beje, kol kas vienintelė rajone. Žvejai čia mielai renkasi. Štai, ir šiandien matėme daug žvejų, kurie atvyko pažvejoti iš valčių, tačiau ne visi išdrįso dalyvauti varžybose. Sulaukėme tik 7-ių ekipažų, dauguma jų – Kėdainių krašto, taip pat turime svečių iš Kauno.

Tvenkinys tikrai didžiulis, žvejai išsisklaidė kas kur, matysime, kaip jiems seksis šiandien“, – nekantraudamas išvysti su kokiais laimikiais grįš varžybų dalyviai kalbėjo L.Stanevičius.

Varžybos pagal taisykles

Savo laimę išbandyti atvykę žvejai galėjo spiningauti naudodami tik dirbtinius masalus, kiti žvejybos būdai buvo draudžiami. Žuvims prisivilioti buvo skirtos 5 valandos.

„Sveriama tik 20 žuvų, sugautų laikantis Mėgėjų žvejybos vidaus vandenyse taisyklių, jei žvejai bus pagavę daugiau, sversime tik didžiausias. Negalima naudoti jokio gyvo masalo – sliekų ar gyvos žuvelės, tiesa, žuvų aptikimo prietaisai yra leidžiami.

Labai svarbus reikalavimas, kad visos pagautos žuvys būtų išsaugotos gyvos iki pat svėrimo, nes jas paleisime atgal į tvenkinį. Varžybų metu dalyviai galėjo grįžti į krantą ir priduoti sugautą laimikį pasverti, tačiau šia galimybe niekas nepasinaudojo, matyt, taupė laiką.​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​

Apskritai, dabar labai populiarėja toks žvejybos būdas – pagavai-paleisk, kuo dažniau paleisime laimikį, tuo daugiau ir didesnių žuvų turėsime ateityje“, – sakė vienas iš šių varžybų teisėjų, didelę žvejo patirtį sukaupęs Audrius Unikas.

Negelbėjo nei patirtis, nei fortūna

Net trys iš septynių varžybose dalyvavusių ekipažų po 5 valandų spiningavimo sugrįžo be jokio laimikio, tačiau ir už tai nusipelnė plojimų, kolegos juos pavadino tikrais gamtos mylėtojais, o organizatoriai apdovanojo simboliniais prizais.

Vieną vienintelį 84 gramus svėrusį ešeriuką pagavę Linas Smelevičius ir Rolandas Gužis užėmė 4 vietą. Įnirtingiausia kova vyko tarp 2 ir 3 vietų laimėtojų. Jų laimikio svoris skyrėsi vos dviem gramais. 13 žuvelių sugavę Gintautas Kisielius ir Henrikas Miškinis užėmė 3 vietą.

„Sunkiai sekėsi, labai vėjuota, žuvis itin įnoringa, nenorėjo kibti, ieškojom, kur ji gali būti, bet tokiame kiekyje vandens net žuvų sekikliai nelabai padeda. Žuvys gilumoje sulindusios į kelmus, tik pakrantėse kibo ešeriukai, bet ir jie labai smulkūs.

Šiaip, aš žvejoju gal apie 40 metų, apdovanojimų turiu tiek, kad net briedžio ragai linksta, tačiau patirtis ne viską nulemia, reikia ir sėkmės. Žuvis juk nežiūri, kas valtyje ar nuo kranto žvejoja, masalas, jei patiko, tai ir griebia“, – šyptelėjo H.Miškinis.

2 vietą užėmė vos kelias žuvis, kurios bendrai svėrė 730 gramų, sugavę Vladas Šatkus ir Modestas Paškevičius.

„Stengėmės ešeriukus gaudyt, tik jie ir kibo, kitų žuvų nepasitaikė. Nežinau, ar oras tai lėmė, ar taip kas. Padarėme, ką galėjome. Smagu laimėti antrą vietą. Tokių trofėjų kol kas nedaug turiu – šis gal trečias. Dalyvauju tik mėgėjų varžybose, į profesionalus netaikau, nes daug žinių ir įgūdžių reikia turėti“, – teigė varžybų prizininkas M.Paškevičius.

Su 20 žuvų – ant nugalėtojų pakylos

Pirmąją vietą spiningavimo iš valčių varžybose užėmė bei pagrindinį prizą laimėjo Marius Unikas ir Martin Lavrentjev. Jie į krantą parsigabeno gausiausią laimikį – 20 žuvelių, kurios svėrė vieną kilogramą 628 gramus.

„Tam, kad pagautume tas 20 žuvų, prireikė gerų trijų valandų. Geriau kibo ryte. Nuolat keitėm vietas, bet vis tiek nesisekė. Vanduo dabar toks – nei vasarinis režimas, nei žieminis. Ta žuvis dar kažkur migruoja, duobėse jos nėra, pakrantėse nėra, galbūt jos kažkur ties viduriu susitelkusios?

Labiau šiandien orientavomės į ešeriukus, jie greičiau kimba. O su didesne žuvimi yra loterija. Gali 1 lydeką pagauti ir būti pirmas, arba gali likti visai be žuvies ir būti paskutinis.

Man tik keista, kad varžybose tiek nedaug dalyvių susirinko, nebuvo jokio startinio mokesčio, tad tikrai tikėjomės didesnės konkurencijos.

Aš žvejoju nuo pat vaikystės, o spiningavimu daugiau užsiimu gal tik kokius 7-erius metus. Aišku, investicijų reikia daugiau, vien aliuminė valtis su benzininiu varikliu kainuoja 5 000 eurų ir tai čia jau iš pigesnių, guminę gali nusipirkti už 400–500 eurų. Bet su valtimi yra patogiau, gali daugiau apiplaukti, o nuo kranto ne visur prieisi, nes žolė daug kur užžėlusi.

Mane džiugina tai, kad žuvų rajono vandens telkiniuose daugėja, nes draugija kasmet įžuvina telkinius, laimikiai jau irgi didesni. Šiemet žvejodamas Nevėžyje ties senamiesčiu pagavau gal 3 kg svorio salatį, taip netikėtai užkibo, net nustebau. Tačiau visas didesnes nei 0,5 kg žuvis aš dažniausiai paleidžiu, namo nešu retokai. Smagiau yra paleisti nei suvalgyti“, – šypsosi Marius Unikas.

Naujokas sugavo didžiausią žuvį

Ne veltui sakoma, kad naujokus lydi sėkmė. Taip iš tikrųjų būna. Pirmą kartą varžybose dalyvavęs Martin Lavrentjev iš Sirutiškio sugavo 300 gramų ešerį, kuris, pasirodo, buvo stambiausia visų varžybų žuvis.

„Spiningauju tik nuo vasaros vidurio, Unikai ir kiti kolegos užkabino. Marius, su kuriuo šiandien žvejojome, yra tikras profesionalas, o aš tik mėgėjas. Dabar laimėjus 1 vietą, bus dar didesnis paskatinimas žvejoti. Tuo užsiimu nuo vaikystės. Tai geras laiko praleidimas. Geriau yra pažvejoti, nei užsiimti žalingais įpročiais ar ištisai sėdėti prie kompiuterių. Mūsų kaime nemažai kas žvejoja, bet daugiau savo malonumui. Yra vietoje karjeras, tik ten vangiai kimba, tai dažniau Nevėžyje ar aplinkiniuose tvenkiniuose žvejojama“, – apie įtraukiantį užsiėmimą pasakojo M.Lavrentjev.

Varžybų dalyviai ne tik apdovanoti prizais, bet ir pavaišinti gardžia žuviene, kurią net kelias valandas čia pat ant kranto virė vienas iš varžybų teisėjų, patyręs žvejas Vytautas Šidlauskas.

Muge.eu
Kėdainių mugė. Gyvenimo krašto panorama

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min