Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„Dizaino savaitė“ Kaune: ką dviratis mums reiškia šiandien?

Dviratis „Dizaino savaitėje“
„Dizaino savaitė“ organizatorių nuotr. / Dviratis „Dizaino savaitėje“
Šaltinis: 15min
0
A A

Pirmieji dviračiai buvo sukurti tam, kad taptų pramoga Vokietijos bei Didžiosios Britanijos aukštuomenei, tačiau turėjo ir aiškią funkciją – pakeisti keliones arkliu. Atsiradus dviračių sportui, ši transporto priemonė gerokai techniškai ištobulėjo. Šiandien dviratis ir važinėjimasis juo išaugo į ištisą dviračių kultūrą, kuri suburbia bendraminčius, paįvairina laisvalaikio ir susisiekimo būdus.

Paskutinę „Dizaino savaitės“ dieną, jau šį sekmadienį, Kaune rinksis visi dviračių sporto entuziastai ir norintys, prisidėti prie dviračių kultūros plėtojimo Lietuvoje. „Dizaino savaitė“ kvies net į penkis renginius, orientuotus į dviračius, kaip daugiau nei transporto priemones: „Dviračių kultūra ir dizainas“, „Mažiausio ir lengviausio sulankstomo elektrinio dviračio pasaulyje pristatymas“, „Originalaus dizaino dviračių ekspozicija ir pristatymas“, „Išskirtinio dizaino dviračio paroda. Išmėgink!“, „Dviračio restauravimo dirbtuvės“. 

Nuo pirmosios parduotuvės iki dviračių kultūros

Pirmoji Lietuvoje dviračių parduotuvė „Velovelo“ buvo atidaryta Kaune. „Atidarėme parduotuvę Kaune, nes atrodė, kad čia yra daugiausiai potencialo ir yra vystoma dviračių takų infrastruktūra. Pačiam man teko gyventi Londone ir ten man važiuojant dviračiu labiausiai imponavo tai, kad jauteisi esąs kažkokios bendruomenės ar judėjimo narys“, – patirtimi dalijosi „Velovelo“ atstovas V. Zailskas.

Nors Lietuvoje kol kas nėra smarkiai pažengusi šioje sirtyje – nėra pakankamai atsižvelgiama į dviratininkų poreikius ir jų plėtimą, bet nebėra žiūrima į dviratį kaip skirtą tik visuomenės elitui, o kaip prie kiekvieno mūsų individualių poreikių prisitaikančia ir mūsų identitetą atskleidžiančia transporto priemone.

„Dizaino savaitė“ organizatorių nuotr./Dviratis „Dizaino savaitėje“
„Dizaino savaitė“ organizatorių nuotr./Dviratis „Dizaino savaitėje“

„Džiaugiamės, galėdami dalyvauti kaip atstovai, kurie rūpinasi dviračių kultūros sklaida ir dviratininkų bendruomenės formavimu“, – sakė vienas iš organizatorių, dviračių parduotuvės „Velovelo“ atstovas, Vytautas Zailskas. „Velovelo“ – tai ne vien dviračių parduotuvės, tai dviračiais gyvenančių žmonių kolektyvas, aktyviai palaikantis inovatyvius sprendimus bei dviračių kultūros sklaidą Lietuvoje.

V.Zailskas tikina, kad Lietuvoje kol kas dviračių parduotuvės veikia tik kaip dviračių pardavimo taškai. Čia dar nebuvo bandoma renginiais arba kita veikla skatinti bendrumo jausmą, jog priklausai kažkam daugiau – naudojiesi transporto priemone, o ne vien dviračiu.

Dviratis – daugiau nei transporto priemonė

Tad „Dizaino savaitės“ metu „Velovelo“ pristatys dviračių restauravimo idėją, leis žiūrovams iš arti apžiūrėti antram gyvenimui prikeltus Lietuvos sporto mokyklų dviračius – leis pamatyti dviratį naujai. Taip pat rengiamose kūrybinėse dirbtuvėse bus pristatomos idėjos, kaip savo dviratį galima paversti stilingu, unikaliu, labiau patraukiu bei funkciškai patogiu naudotis kaip pilnaverte transporto priemone.

„Mažiausio ir lengviausio sulankstomo elektrinio dviračio pasaulyje pristatyme“ bus galima pamatyti ir išbandyti UAB „Interversija“ pristatomą elektrinį „YikeBike“ dviratį, kuris oficialiai yra mažiausias bei lengviausias pasaulyje dviratis. „Išskirtinio dviračio pristatyme. Išbandyk!“ bus eksponuojami dviračiai, pasižymintys išskirtinėmis spalvomis, formomis ir medžiagomis iš kurių jie yra pagaminti.

„Norime parodyti, jog posakis „dviračio iš naujo neišrasi“ yra neteisingas“, – sakė renginio organizatoriai. Renginio metu galima bus ne tik paganyti akis į įdomius eksponatus, išbandyti juos, pasigrožėti originaliais dviračių modeliais nuotraukose, bet išsamiau sužinoti apie eksponuojamus dviračius iš pirmų lūpų – dviračių srities profesionalų.

„Dizaino savaitė“ organizatorių nuotr./Dviratis „Dizaino savaitėje“
„Dizaino savaitė“ organizatorių nuotr./Dviratis „Dizaino savaitėje“

Renginys „Dviračio dizainas ir kultūra“ dviračių entuziastus nukels į dviračių pradžių pradžią – bus pasakojama apie jo kilmę, svarbą, transformacijas ir pritaikymą integraciją pasaulio šalyse, infrastruktūrų plėtojimą. „Bus įvadinė paskaita apie dizainą ir dviračių kultūrą – tai daugiau užsienio šalyse įgyta patirtis ir praktika, kaip dviratis mieste tapo estetizuojant juos funkcine prasme, labai patogia ir patrauklia transporto priemone. Važiuoti kalnu, išsitepti, suprakaituoti – medijos dėka, tapo estetizuota ir labiau „fun“. Į dviratį nebėra žiūrima kaip į košmarą“, – tikina V.Zailskas. Paskaita „Dviračių kultūra ir dizainas“ taip pat supažindins su naujausiomis dviračių dizaino tendencijomis bei techninėmis inovacijomis.

„Dviračių kultūra ir dizainas“ – VDA Kauno fakultetas, Muitinės g. 4, 2 aukštas, aktų salė.

„Mažiausio ir lengviausio sulankstomo elektrinio dviračio pasaulyje pristatymas“ – VDA Kauno fakultetas, Muitinės g. 4, aktų salė

„Originalaus dizaino dviračių ekspozicija ir pristatymas“ – VDA Kauno fakultetas, Muitinės g. 2 vidinis kiemas.

„Išskirtinio dizaino dviračio paroda. Išmėgink!“ – VU Kauno humanitarini fakultetas, Muitinės g. 14, 14 auditorija.

„Dviračio restauravimo dirbtuvės“ – VDA Kauno fakultetas, Muitinės g. 2 vidinis kiemas.

Daugiau apie „Dizaino savaitės“ renginius galite rasti www.dizainosavaitė.lt

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min