Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Egipte rasta maždaug 30 mumijų

„Mumija 3“
„Forum cinemas“ nuotr. / „Mumija 3“
Šaltinis: 15min
0
A A

Egipto archeologai vienoje prieš 4,3 tūkst. metų įrengtoje laidojimo patalpoje rado maždaug 30 mumijų ir mažiausiai vieną dar neatidarytą sarkofagą, pirmadienį paskelbė Vyriausybė.

Laidojimo patalpa rasta dykumoje į vakarus nuo laiptuotos Sacharos piramidės, kuri buvo pastatyta maždaug 2650 metais prieš mūsų erą ir yra vienas seniausių didelių akmens statinių pasaulyje.

Rastos mumijos tikriausiai yra skirtingo amžiaus. Viena jų yra iš maždaug 640 metų pr.m.e., o minėtas sarkofagas iš kalkakmenio tikriausiai yra daug senesnis.

„Manome, kad tai – Senoji karalystė, galbūt 5-oji dinastija“, – sakė archeologas Abdelas Hakimas Kararas. 5-oji dinastija Egiptą valdė maždaug nuo 2494 iki 2345 metų prieš mūsų erą.

Rasti nepaliestų laidojimo vietų gerai žinomuose kapinynuose, tokiuose kaip Sachara, kur buvo laidojami netoliese esančio Memfio gyventojai, yra neįprastas dalykas, nes tame rajone vagys siautė nuo neatmenamų laikų.

Archeologai planuoja šią savaitę atidaryti sarkofagą ir tikisi jame rasti amuletų.

Kitas medinis sarkofagas nebuvo atidarytas nuo faraonų laikų, bet, pasak A.H.Kararo, plėšikai senovėje jį jau tikriausiai buvo atidarę.

Šiame sarkofage mokslininkai rado vyro, vardu Badis Enheris, mumiją. Vardas buvo užrašytas ant sarkofago.

Dauguma rastų mumijų buvo maždaug 11 m po žeme įrengtos patalpos sienų nišose.

Temos Egiptas
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min