Dabar populiaru
Publikuota: 2011 gegužės 4d. 08:42

Eksperimentiniame koncerte – afrikietiškų ir žemaitiškų dainų sintezė

Unikaliame eksperimentiniame koncerte Vilniuje atlikėjai iš Lietuvos bei Afrikos apjungs žemaitiškų liaudies dainų bei tradicinių afrikietiškų melodijų skambesį. „Afro – LT projektas“ vienoje scenoje suvienys instrumentalistus, perkusininkus bei atlikėjus iš Lietuvos ir Afrikos, kurie eksperimentuos garsais ir ritmais, ieškodami sąsajų tarp šių tolimų kultūrų muzikos.

Gegužės 22 dieną 19 val. muzikos klubo „Artistai“ kiemelyje vyksiančiame renginyje, kuris taps baigiamuoju festivalio „Afrikos dienos“ akcentu, pasirodys atlikėjas ir kompozitorius iš Togo – Plazi Halaoui, jau keletą metų gyvenantis Lietuvoje. Apsipratęs mūsų šalyje ir gerai pramokęs lietuvių kalbos, Plazis gros kartu su Aidu Buivydu ir džiugins togietiška akustine muzika B‘Ham Membou.

Sąsajų tarp lietuviškos ir afrikietiškos muzikos koncerte ieškos ir instrumentalistas Saulius Petreikis „Semas“, eksperimentuojantis su garsu ir besigilinantis į įvairių šalių etininę liaudies muziką. Šis atlikėjas, daug keliaujantis po Rytų, Vakarų, Šiaurės ir Pietų šalis bei tyrinėjantis jų melodijas, savo pasirodymo metu kurs unikalią vokalinę lietuviškų ir žemaitiškų dainų sintezę.

Djembe mokytojas iš Kongo, kelis metus lietuvius mokantis būgnų ritmų – Papy Basembe Bahati – baigiamajame „Afrikos dienų“ koncerte su savo mokiniais afrikietišką nuotaiką kurs atlikdamas Kongo tradicinę būgnų muziką. Žiūrovai galės išgirsti ne tik Vakarų Afrikos, bet ir Centrinės Afrikos muzikos ritmų.

„Lietuva ir Afrika – labai tolimos, jų kultūras ir muziką skiria tūkstančiai kilometrų ir skirtingi žemynai. Tačiau šiuo koncertu sieksime parodyti, kad net tarp tokių tolimų kraštų galima rasti sąsajų, megzti dialogą tarp jų meno pasaulių. Šio projekto idėja atspindi ir viso „Afrikos dienų“ festivalio tikslą – griauti barjerus ir tiesti tiltus tarp Lietuvos bei Afrikos“, – sako viena iš „Afrikos dienų“ organizatorių Justė Rakštytė.

„Afro – LT projekte“ afrikietiškais ritmais taip pat užburs būgnų meistrų grupė, kurią sudaro 4 lietuviai, įvaldę afrikietiškų ritmų paslaptis: Gediminas Mačiulskis, Mikas Šliogeris, Žydrūnas Mockūnas ir Martynas Sučyla. Vaikinai gros su tradiciniais afrikiečių dunun ir djembe būgnais. Grupė atliks Vakarų Afrikos Fankani ir Tiriba šokius.

Fankani šokis – tai pasisveikinimo šokis, grojamas daugelyje švenčių ir svečių susitikimų metu. Tiriba – tai Vakarų Gvinėjos Boke ir Boffa regionų Laduma tautos šokis. Tai mergaičių ir jų motinų bendras šokis, kuris šokamas įšventinant merginas į moteris. Muzikantų atliekami ritmai yra neatsiejami nuo šokio, trykštantys afrikietiška energija ir priverčiantys judėti kiekvieną.

„Afro – LT projekto“ koncertas vyks gegužės 22 d. (sekmadienį) pub‘o „Artistai“ kiemelyje, Šv. Kazimiero g. 3, Vilniuje. Įėjimas į renginį – nemokamas.

„Afrikos dienos 2011“ – ne pelno siekiantis Juodosios Afrikos kultūros festivalis, kurio programoje šiemet – muzikos koncertai, meno dirbtuvės, kino seansai, parodos, diskusijos ir kiti renginiai. Festivalis vyks Vilniuje gegužės 18-22 d.
 

Temos: 1 Žemaičiai
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min