Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„Estonian air“ sukrėtė juokingas seksualinio priekabiavimo skandalas

„Estonian Air“ lėktuvas
„Scanpix“ nuotr. / „Estonian Air“ lėktuvas
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Nacionalinė Estijos aviakompanija „Estonian Air“ prieš pensiją bandė atsikratyti vieno lakūno. Ši istorija tapo komišku skandalu. Toks neteisėtas bandymas „Estonian Air“ kainuos 83 100 eurų.

Aviakompanija apkaltino solidaus amžiaus pilotą seksualiniu priekabiavimu prie apsaugos darbuotojos, rašo postimees.ee.

E.Kaalepas, 38 metus dirbęs pilotu, iki 2009 m. rodos nesiskundė savo darbu. Tačiau, iki pensijos likus vos pusantrų metų, aviakompanijos vadovybė nusprendė jį atleisti, išmokėdama tik minimalią kompensaciją. Tačiau tai prieštaravo kolektyvinei sutarčiai. Be to, vyras nenorėjo išeiti anksčiau laiko.

Tuomet kompanija ėmė ieškoti kitų būdų, kaip atsikratyti nereikalingo piloto. Lyg perkūnas iš giedro dangaus vyrui buvo kvietimas į teismą, nes visi dokumentai nuo piloto buvo slepiami.

Paiškėjo, kad E.Kaalepas buvo atleistas „dėl prarasto pasitikėjimo“, nes neva 2009 m. balandį kabinėjosi prie apsaugos darbuotojos.

„Tai buvo viso labo pokštas. Aš neturėjau jokių nedorų minčių. Eidamas pro metalo detektorių išgirdau pyptelėjimą. Todėl apsaugos darbuotojos paprašiau mane papildomai patikrinti ir priglaudžiau jos rankas“, – prisimena dabar jau į pensiją išėjęs pilotas, gyvenantis netoli Tartu. Aš neturėjau jokių nedorų minčių. Eidamas pro metalo detektorių išgirdau pyptelėjimą.

Vis dėlto darbdavys čia įžvelgė nedorus kėslus ir netgi pažeistus lyčių lygybės principus. Todėl nusprendė nutraukti darbo sutartį.

„Estonian Air“ atstovas teisme aiškino, kad apie įvykį vadovybė sužinojo gavusi apsaugos skyriaus vadovo laišką elektroniniu paštu. Vadovas piloto elgesį vertino neigiamai, nes jis „pažemino moterį“.

Tačiau pati apsaugos darbuotoja nesiskundė. Paprašyta paaiškinti įvykio aplinkybes, ji parašė paaiškinimą. Jame nė žodžiu neužsiminta apie tai, kad lakūnas priekabiavo. Nes E.Kaalepas savo rankomis tiesiog imitavo kasdienius apsaugos darbuotojų veiksmus.

Todėl iškilo klausimas: ar lakūnas būtų taip pat kaltinamas priekabiavimu, jei jį būtų apžiūrėjęs vyras?

Teismas lakūną išteisino, o aviakompanija turės jam sumokėti priverstinai prarastą algos dalį – 83100 eurų.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min